Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierowca o mało nie pozabijał siedzących na ławce dzieci. Dwoje z nich trafiło do szpitala

Auto wypadło z drogi po czym staranowało ławkę, na której siedziało trzech chłopców. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, 45-latek był pijany.

Po raz kolejny pijany kierowca doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego. W sobotę  przed godziną 22:00 na ul. Szkolnej w Lubyczy Królewskiej w powiecie tomaszowskim samochód osobowy wjechał w ławkę, na której siedziały dzieci.

Jak wyjaśniała nam sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, kierujący jeepem stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego auto wypadło z drogi po czym staranowało ławkę, na której siedziało trzech 13-latków.

Widząc co się stało, uciekł z miejsca zdarzenia. Na pomoc poszkodowanym ruszyli świadkowie, o wszystkim zaalarmowane zostały również służby ratunkowe. Dwóch chłopców przetransportowano do szpitala.

Policjanci, dzięki pomocy świadków, szybko ustalili, kto kierował pojazdem. Niebawem 45-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymane mu zostały już uprawnienia do kierowania. Niebawem mężczyzna ma usłyszeć zarzuty.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

22 komentarze

  1. Franio najprawdopodobniej ma urlop i dużo czasu ?

    • Franio to zakąpleksiony stary kawaler bezrobotny na utrzymaniu rodziców ma czas na pisanie głupot.

  2. Zabrano mu prawo jazdy więc będzie jeździł bez tego dokumentu i liczy na karę w zawieszeniu a powinien być zarzut próby zabójstwa i bezwzględna odsiadka i jako dodatkowa wysoka kara finansowa żeby musiał sprzedać narzędzie przęstępstwa czyli samochód na pokrycie kar

  3. a gdybyż tak jak posiadacza kilku gramów konopi od razu pijaka zapakować do aresztu. marzenia

    • Jest okazja, żeby w ramach wzmożonej walki z pijakami za kierownicą, wprowadzić taki przepis. Tu powinno się należeć 240 dni odsiadki. Tylko, czy władza zechce… zaryzykować?

Z kraju

Sport