690 680 960

Ten program ma zachęcić OSP do pomocy w szczepieniach. Będą nagrody pieniężne

Jednostki OSP, które zaangażują się we wsparcie szczepień przeciw COVID-19, mogą zdobyć nagrody pieniężne. Program „Szczepimy się z OSP” składa się z 3 części: premii za pomoc w wykonaniu pierwszych 50 szczepień, premii za każde kolejne szczepienie oraz wspólnej rywalizacji OSP w całym kraju.

Celem programu jest przeciwdziałanie COVID-19 poprzez promocję i zapewnienie większej dostępności szczepień. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę „Szczepimy się z OSP”. Mogą wziąć w niej udział wszystkie jednostki OSP w Polsce.

Jednostki OSP w ramach programu są nagradzane za pomoc w wykonywaniu szczepień. Przez taką pomoc rozumie się co najmniej jedno z poniższych działań: organizowanie i przeprowadzanie transportu personelu medycznego, wykonującego szczepienie, do/z miejsca zamieszkania pacjenta, organizowanie i przeprowadzanie transportu pacjenta do/z punktu szczepień lub innego miejsca wykonywania szczepienia, organizowanie i prowadzenie tymczasowego punktu szczepień.

Konkurs potrwa do końca października 2021 roku. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w listopadzie 2021 roku, po przygotowaniu ostatecznego rankingu jednostek OSP przez Centrum e-Zdrowia. Wynikiem tej rywalizacji będzie wyłonienie 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne – maksymalna to aż milion złotych.

Na stronie internetowej gov.pl/szczepimysie/osp znajdują się szczegółowe informacje dotyczące programu, jego zasady i regulamin. Są tam również publikowane rankingi z najlepszymi jednostkami OSP według liczby zdobytych punktów. Aktualizacja wyników następuje co tydzień, we współpracy z Centrum e-Zdrowia.

Obecnie na liście rankingowej nie ma jednostek OSP z woj. lubelskiego. Łącznie znajdują się na niej 33 jednostki. Na pierwszym miejscu jest OSP Bydgoszcz – Fordon z 680 punktami, zaś listę zamyka OSP Grupa Ratownicza Nadzieja ze 103 punktami. Pełna lista OSP – SzczepimySię z OSP: ranking jednostek OSP

(fot. lublin112.pl)

27 komentarzy

  1. Jak jakiś namówiony umrze to sądzić jak za zabójstwo.

  2. A jak się gdzieś będzie palić w czasie tej „organizacji szczepień”, to zawsze będzie można skorzystać z teleporady OSP…

  3. Bawicie się m.in. za pieniądze osób NIEZASZCZEPIONYCH. Wyśmiewacie takie osoby, poniżacie, spychacie na margines społeczny, odbieracie wolność i podstawowe prawa. Kpina ze społeczeństwa. Plandemia.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas