690 680 960

Pijany kierowca doprowadził do tragicznego wypadku. Jedna osoba nie żyje (zdjęcia)

W piątek rano na jednej z dróg powiatu biłgorajskiego doszło do tragicznego wypadku z udziałem dwóch pojazdów, w tym ciągnika rolniczego. Jedna osoba nie żyje. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był nietrzeźwy.

Do wypadku doszło dzisiaj w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 849 w okolicy miejscowości Babice w gminie Obsza, między Łukową a Babicami. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z ciągnikiem rolniczym.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych na miejscu zdarzenia brały udział 3 zastępy OSP (Obsza, Babice, Łukowa) i 3 zastępy z JRG KP PSP w Biłgoraju.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 73-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego kierując samochodem marki Peugeot najechał na tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego, czym doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci przebadali kierowcę osobówki alkomatem, mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

66-letnia pasażerka peugeota pomimo podjętej reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Natomiast 55-letni kierowca ciągnika rolniczego w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Biłgorajscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają szczegóły i dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Są utrudnienia w płynności ruchu. Droga na czas czynności jest całkowicie zablokowana.

(fot. PSP Biłgoraj\Policja Biłgoraj)

30 komentarzy

  1. Super info, trzymam kciuki aby żul trafił za kraty do końca swoich marnych dni

  2. Ten co najbardziej winny oczywiście bez obrażeń, pozostali wyjątkowo pechowi. Gdzie tu sprawiedliwość, swoją drogą wsiąść do auta z pijakiem??? To chyba czuć te promile?

  3. Kierowca pijany, a pasażerka bez pasów? Uszkodzenia od kierowcy większe więc inaczej to trochę dziwne to by było.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas