Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsza Dama gościła na Lubelszczyźnie. Odwiedziła przejście graniczne w Dorohusku (zdjęcia)

Agata Kornhauser-Duda spotkała się dziś z wojewodą lubelskim oraz przedstawicielami służb zajmujących się koordynacją działań na granicy. Tematem wizyty była skuteczna pomoc uchodźcom z Ukrainy.

We wtorek przejście graniczne w Dorohusku odwiedziła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Spotkała się z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką oraz przedstawicielami służb zajmujących się koordynacją działań na granicy. Pierwsza Dama udała się także do punktu recepcyjnego, jaki działa w Pałacu Suchodolskich w Dorohusku.

Tematem wizyty była skuteczna pomoc uchodźcom z Ukrainy, jak też koordynacja podejmowanych działań. W szczególności chodziło o zapewnienie opieki dzieciom, których sporo trafia do naszego kraju, aby bezpiecznie przeczekać tu działania wojenne.

Agata Kornhauser-Duda na ten sam temat rozmawiała z księdzem Aleksandrem Repinem z Mikołajowa na Ukrainie. Chodziło o pomoc udzielaną przez Polskę i inne kraje chorym i wymagającym opieki medycznej dzieciom z Ukrainy. Pierwsza Dama zapewniła o woli i gotowości Polaków do dalszej pomocy.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Kobiet Pierwsza Dama wystosowała też apel do kobiet na całym świecie, aby nie były bierne na to, co dzieje się na Ukrainie. Ponieważ Międzynarodowy Dzień Kobiet jest jednym z najważniejszych świąt w Rosji, chodziło o wykorzystanie tej okazji, aby dotrzeć do mieszkanek tego kraju z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny. Aby jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi.

Pierwsza Dama gościła na Lubelszczyźnie. Odwiedziła przejście graniczne w Dorohusku (zdjęcia)

Pierwsza Dama gościła na Lubelszczyźnie. Odwiedziła przejście graniczne w Dorohusku (zdjęcia)
(fot. LUW)

38 komentarzy

 1. Ależ jak to tak? Bez maseczek? Bez dezynfekcji? Bez dystansu? Fe nie ładnie.

 2. Biała Dama.Pogranicznicy wolą jednak wersję szklaną o pojemności min.0,7l.

 3. Panie Sprawka, gdzie maseczki ha ha ha…

  • Lubię takie komentarze. Przez dwa lata stop kagańcom. Jak jest stop. To nie, gdzie kagańce

 4. Maseczki gdzie? He?

  • A po co, wszyscy zaszczepieni to nie muszą. Niech ci inni nieszczepienie noszą.

  • Lubię takie komentarze. Przez dwa lata stop maseczki. A teraz, gdzie maseczki. Specjalnie to będę to punktował. Żeby uwidocznić poziom trolingu na tym portalu. Tylko ja nie zmieniam nicku.

 5. Pionki judeoglobalistow

  Gdzie kagańce??? Gdzie?

  • Lubię takie komentarze. Przez dwa lata stop kagańcom. Jak jest stop. To nie, gdzie kagańce. Specjalnie wklejam tą samą odpowiedź żeby uwidocznić troling na tym portalu

 6. Bez komentarza

 7. I co pomogła ustaliła Pani pierwsza dama? Jakieś konkretne działania zastały podjęte po jej wizycie? Czy przyjechała na 10 aut z wawy żeby zrobić zbiórkę służb….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo