690 680 960

Kierowca przesadził z prędkością. Saab wbił się w słup (zdjęcia)

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest wstępna przyczyną wypadku, jaki miał miejsce na jednej z lubelskich ulic. Jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 21 na Al. Racławickich w Lublinie. Na wysokości jednostki wojskowej samochód osobowy uderzył w słup. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący saabem mężczyzna poruszał się od strony ronda Honorowych Krwiodawców. Na niewielkim łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wypadło z drogi po czym wbiło się w słup trakcji trolejbusowej.

Kierowca został uwięziony we wraku pojazdu. Aby go ewakuować strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi ratownictwa drogowego. Następnie mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych. Został przetransportowany do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, iż kierowca był trzeźwy. Podróżował sam. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Anita, Michał)

32 komentarze

  1. Patrząc po pierwszym zdjęciu miał szczęście, że się nie spalił.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas