690 680 960

Pierścionek zaręczynowy dopasowany do stylu ukochanej – który wybrać? Podpowiadamy

Zadaniem pierścionka zaręczynowego jest odzwierciedlenie tego, co łączy parę. Powinien opowiadać on historię o ludziach, którzy swoje uczucia postawili na piedestale. Każdy element tak istotnej biżuterii musi zgrywać się z osobowością oraz stylem ukochanej. Chociaż wybór ozdoby nie jest łatwy, istnieje kilka trików, które usprawnią proces poszukiwań.  

Czym kierować się podczas wyboru pierścionka zaręczynowego?

Odnalezienie symbolu miłości, który idealnie wpisze się w preferencje ukochanej może okazać się czasochłonne. Aby temu zaradzić, wystarczy przed wizytą u jubilera stworzyć pewne kryteria. Pierwszym z nich powinien być budżet, który przeznaczysz na pierścionek zaręczynowy. Dzięki temu zaoszczędzisz masę czasu na oglądaniu biżuterii, która i tak nie okazałaby się „tą jedyną”. Kolejnym aspektem, wartym wzięcia pod uwagę jest komfort noszenia. Kobiety, które na co dzień noszą minimalistyczną biżuterię mogą mieć problem z przyzwyczajeniem się do pierścionka zdobionego pokaźnym kamieniem. Jego waga może sprawić, że ozdoba znacznie obciąży kobiecą dłoń. Drugim najistotniejszym elementem poszukiwań są oczywiście preferencje drugiej połówki. To właśnie one powinny mieć decydujący głos w wyborze pierścionka zaręczynowego. Wizytówka narzeczonej, która każdego dnia będzie błyszczeć na palcu twojej ukochanej musi w pełni wpisywać się w jej gusta.

Pierścionek zaręczynowy dopasowany do stylu ukochanej – który wybrać? Podpowiadamy

Złoty pierścionek zaręczynowy z diamentem – klasyka wśród wyborów

Najmodniejsze pierścionki zaręczynowe

Pomocna w znalezieniu idealnego pierścionka zaręczynowego może okazać się również moda. Obowiązujące trendy niezwykle często ukierunkowują przyszłych mężów na podjęcie ostatecznej decyzji. W tegorocznej czołówce znalazły się pierścionki zaręczynowe z brylantem. Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ ten niepowtarzalny kamień od lat zajmuje honorowe miejsce w witrynach jubilerskich. Najpiękniej wygląda umieszczony w klasycznej oprawie z żółtego złota. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby nadać mu nowoczesnego charakteru poprzez wykorzystanie białego lub różowego złota. Wszystkie warianty cieszą się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem konsumentów ze względu na niepowtarzalny blask, imponującą trwałość oraz szlachetność. Znacznie tańszą alternatywą dla biżuterii z diamentem o wyjątkowym szlifie jest pierścionek zaręczynowy z cyrkonią. Chociaż kamień syntetyczny nie zapewni ozdobie długowieczności, jego piękna prezencja z pewnością przypadnie ci do gustu. Te i inne wyjątkowe modele symboli miłości znajdziecie pod adresem: https://savicki.pl/pierscionki-zareczynowe

Pudełko zaręczynowe – czy jest konieczne? 

Nie ulega wątpliwości, że pierścionek zaręczynowy jest najważniejszym elementem oświadczyn. Podarowanie go drugiej połówce wiąże się z symbolicznym rozpoczęciem nowego etapu w życiu. Biżuteria, która odgrywa tak ważną rolę zasługuje na godne opakowanie, czyli pudełko zaręczynowe. Zazwyczaj przyjmuje ono kształt serca lub kwadratu, a w środku posiada miękki materiał, chroniący ozdobę przed zniszczeniem. Oprócz ochrony, pudełeczko ma jeszcze kilka ważnych ról. Redukuje on stres związany ze zgubieniem pierścionka. Wymacanie przez materiał kieszeni samego pierścionka mogłoby być dość trudne. Upewnienie się, że opakowanie wciąż jest na miejscu okazuje się znacznie łatwiejsze, szczególnie w tak silnych emocjach. Ponadto maskuje ono drżenie rąk w momencie oświadczyn oraz uzupełnia podniosły nastrój tak ważnego momentu. Po zaręczynach, ukochana może przechowywać w nim pierścionek zaręczynowy szmaragd w trakcie snu lub wykonywania prac domowych.

 

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas