Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pieniądze leżały na ulicy. Znaleziona gotówka czeka na właściciela

Mieszkanka Parczewa przyniosła wczoraj do parczewskiej komendy znalezioną gotówkę. Pieniądze leżały na jednej z ulic miasta. Trwają poszukiwania właściciela zguby.

W czwartek do parczewskich policjantów zgłosiła się 60-latka z informacją, że znalazła pieniądze na jednej z ulic miasta. Seniorka szczegółowo określiła czas i miejsce znalezienia gotówki. Po czym nie zastanawiając się ani chwili przekazała znalezisko mundurowym prosząc o odnalezienie i zwrot prawowitemu właścicielowi.

Obecnie mundurowi poszukują osoby, która zgubiła pieniądze. Właściciel proszony jest o osobiste stawiennictwo w jednostce lub kontakt telefoniczny z dyżurnym parczewskiej komendy dzwoniąc pod numer telefonu 47 81 432 90. Osoba, która zgubiła pieniądze będzie poproszona również o wyjaśnienie wszystkich okoliczności zagubienia, w tym miejsca, podania waluty i sumy zagubionych pieniędzy.

Policjanci przypominają

Znalezione pieniądze oraz przedmioty posiadają właściciela. Nieoddanie znalezionej rzeczy jest przestępstwem określanym prawnie jako przywłaszczenie, za co grozi odpowiedzialność karna. W wypadku przywłaszczenia rzeczy mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Natomiast jeśli jest to rzecz ruchoma lub prawo majątkowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku wykroczenia mamy 14 dni na zwrot, a w przypadku przestępstwa należy oddać niezwłocznie.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. To są pieniądze zgubione przez NFZ , były przeznaczone na słuźbę zdrowia , trzeba tam szukać ofermy co zgubiła.