Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszustwo „na uszkodzony telefon”. Przekazali ponad 14 tys. złotych, chcieli pomóc córce

„Mamo uszkodził mi się telefon, zamówiłam już nowy, potrzebuję Twojej pomocy” – od takich słów zaczyna się rozmowa oszusta z potencjalną ofiarą. Niestety tym razem w sidła przestępców wpadła 57-letnia mieszkanka Łęcznej.

Do kolejnego ataku oszustów doszło tym razem w Łęcznej. Nową, stosowaną przez przestępców metodę można nazwać „na uszkodzony telefon”. Wszystko zaczęło się od wiadomości z nieznanego numeru.

– Historia zaczęła się niewinnie, gdyż 57-latka z nieznanego jej numeru telefonu otrzymała wiadomość, w treści której osoba podała się za jej córkę i i poinformowała, że potrzebuje pomocy. W kolejnych krokach rzekoma córka poinformowała, że rozbiła wyświetlacz w telefonie i pilnie potrzebuje pieniędzy na nowy telefon. Przy czym zależało jej koniecznie na przelewach ekspresowych na wskazany rachunek bankowy – informuje młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej Policji.

Niestety kobieta uwierzyła w historię oszusta, który pod różnymi pretekstami prosił o kolejne przelewy.

– Gdy okazało się, że kobieta ma założoną blokadę na dzienny limit transakcji, rzekoma córka poleciła by zwrócić się o pomoc do ojca. Finalnie małżeństwo przekazało oszustowi ponad 14 tysięcy złotych. Dopiero, gdy łęczynianka zadzwoniła do członka rodziny zrozumiała, że padła ofiarą oszustów – dodaje młodszy aspirant Izabela Zięba.

Policjanci ostrzegaj przed nową, stosowaną przez oszustów metodą „na uszkodzony telefon”. Zawsze gdy otrzymujemy takie nieoczekiwane prośby, należy skontaktować się z nadawcą wiadomości za pomocą innego kanału komunikacji.

PRZECZYTAJ

Chciała sprzedać elementy wyposażenia domu, straciła prawie 30 tys. złotych

12 komentarzy

 1. Nie współczuję.

 2. „Na uszkodzony telefon”. Przekazali ponad 14 tys. złotych – to te stare durnie chcieli córce złoty telefon ufundować ?

 3. Rudy z Kalinowszczyzny

  Selekcja naturalna

 4. Głupich nie sieją 🙂

 5. Kmiot z wiochy zabitej dechami

  Jak to miło się dowiedzieć, że nie tylko ja jestem głupi.

 6. jakoś mi ich nie szkoda – 14 tys na telefon ???

 7. FAKTYCZNIE NOWA METODA OD PARU LAT O TYM TRĄBIĄ XDDD

 8. to z còrką w ogòle się nie kontaktują i nie widują xD

 9. Wystarczyło by aby powiatowe jełopy zadzwoniły na numer z którego przyszedł SMS ale de bilstwo na to nie wpadło hahahaha

 10. NAPISAŁA DO MNIE CURKA TATO TELEFON MI SIĘ USZKODZIŁ JEZDĘ W TESKO POTSZEBUJEM 15 TYSI NA NOWY NO DOBRA MÓWIĘ DAM CI CZEMU NIE DOPIERO POTEM SIĘ ZREFLEKTOWAŁĘ ŻE U NAS NIE MA TESKO NIE MA TELEFONÓW ZA 15 K ANI ŻE JA W OGÓLE NIE MAM CURKI SPRAWA ZGŁOSZONA XDD

Dodaj komentarz