690 680 960

Od jutra zmiany na granicy z Ukrainą. Szukają rozwiązania na usprawnienie odpraw

Na okres trzech miesięcy wprowadzony zostanie pilotażowy projekt związany z odprawą niektórych ciężarówek na mniej obleganych przejściach granicznych z Ukrainą. Ma to zmniejszyć kolejki na najbardziej obleganych przejściach.

Problem z kolejkami na polsko-ukraińskich przejściach granicznych wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie sytuacja miała ulec zmianie. Dlatego też podejmowane są kolejne próby usprawnienia odpraw. Tym razem chodzi o pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony.

Od czwartku 1 września pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie na drogowych przejściach granicznych: Zosin – Ustiług i Dołhobyczów – Uhrynów w województwie lubelskim, a także Budomierz – Hruszew i Krościenko – Smolnica na Podkarpaciu.

W przypadku przewozu towarów podlegających kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych, kontrole prowadzone są na dotychczasowych zasadach w punktach kontroli granicznej.

Zmiany oznaczają, że ciężarówki do 7,5 tony nie będą odprawiane w Hrebennem i w Dorohusku. Jak wskazuje Ministerstwo Infrastruktury, jest to pilotażowy projekt, który potrwa do 30 listopada 2022.

(fot. LUW)

12 komentarzy

 1. Zamknąć w cholerę

 2. Źle się dziej nie u nich, u nas.

  Dlaczego? Tak jak jest wystarczy. Jadą wielkie lawety po kilka sztuk pełne nowych mercedesów. Gdzie wy macie oczy? DOŚĆ!!!

 3. To może przestaną bracia bić naszych kierowców za to że im wożą wałuwy .

  • Jacy to bracia ?

   • To tzw. bracia z urzędu, tak nam nakazano ich nazywać jak zaczęli dostawać łomot w Donbasie i okolicach, jak oddali Krym, jak łaskawie przyjęli nasze czołgi i inne wyposażenie – to tak jak kiedyś ruskich mieliśmy nazywać przyjaciółmi, potem nie wyszło pojednanie się Niemcami jak się okazało, że Węgrzy i Polacy to niekoniecznie bratanki…

    • Polacy od zawsze mieli trend do przesadzania… jak to mówią” ryby psują się od głowy.
     Pamiętacie pana prezydenta Dudę z wizyty w Japonii, gdzie Japończyków obdarzył mianem: „Odwiecznych przyjaciół Polski”.
     Biedny… nie powiedzieli mu, po której stronie Japończycy walczyli w czasie II WŚ .
     Teraz ci: „bracia”…

 4. Teraz będą mogli wwozić bez kontroli w częściach sprzęt wojskowy i się uzbroić i pewnego dnia obudzimy się z armią 5 milionów uzbrojonych bandytów.

  • Jak w częściach to ten z Donbasu, Charkowa, z Krymu – polscy specjaliści poskładają np. z części 5-7 czołgów, jeden i odeślą „braciom” z dumą i w chwale

 5. Zamknijcie w końcu ta granice bo wszystko do siebie wywiozą.

 6. Zamknąć granicę nikogo nie wpuszczać.

 7. komentarze nocnej zmiany kremlbotów

 8. Ograniczenie miejsc odpraw metoda na skrócenie kolejek… hahaaaa Wylej wodę z wiadra i sprawdź czy przybyło;) matoły

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie