690 680 960

Obywatel Ukrainy zaatakował nożem policjantów. 24-latkowi grozi 10 lat więzienia

Policjanci przekazali więcej szczegółów dotyczących wczorajszego ataku nożem na dwóch mundurowych w Tomaszowie Lubelskim. Do szpitala trafiły łącznie trzy osoby – dwóch funkcjonariuszy policji oraz napastnik, 24-letni obywatel Ukrainy.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek około godziny 15:30 na ul. Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy chodniku leży mężczyzna.

W trakcie przeprowadzonej interwencji mającej na celu udzielenie leżącemu pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów dotkliwie ich raniąc. Jeden z mundurowych w celu odparcia ataku napastnika użył broni służbowej raniąc agresora w nogę. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

24-letni obywatel Ukrainy został przewieziony w asyście policjantów do szpitala. Do placówki medycznej trafili również dwaj ranni funkcjonariusze, którzy doznali obrażeń rąk i nóg. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mundurowych wczoraj po opatrzeniu ran został wypisany ze szpitala. Drugi z policjantów został przetransportowany do lubelskiego szpitala ze względu na poważną ranę ręki.

Wczoraj na miejscu zdarzenia działania prowadziła grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykonywała czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

24-letni obywatel Ukrainy odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

20 komentarzy

 1. Ostatni sprawiedliwy

  Dalej im pomagajcie jeszcze więcej pieniędzy im dajcie! Pesel to za mało prawo do emerytury renty! Wszystko im najlepiej dajcie! Dramat pożałujecie ale będzie za późno!

  • Przedostatni sprawiedliwy

   Nie oceniaj ogółu jednym przypadkiem, u nas też jest patola, czy to od razu znaczy, że ty też nią jesteś? No chyba nie.

 2. Może pomyślał że to ruskie go kroją od razu strzelać ,poleżeć nawet chłopu nie dadzą

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas