Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skręcił rowerem w lewo, wprost przed jadącego citroena

Wczoraj na drodze krajowej nr 17 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Kierujący jednośladem wjechał wprost przed jadące auto osobowe. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w Kalinowicach w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu osobowego z rowerzystą.

Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca osobówką poruszała się drogą krajową numer 17 od strony Łabuń w kierunku Zamościa. W przeciwnym kierunku jechał rowerzysta. Nagle kierujący jednośladem zdecydował się skręcić w lewo wjeżdżając bezpośrednio pod citroena. W wyniku tego doszło do zderzenia auta osobowego z cyklista.

Poszkodowany 50-latek z Zamościa, podróżujący rowerem, z obrażeniami ciała został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Citroenem kierowała 54-letni zamościanka. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Zamość)

6 komentarzy

  1. rowerzyści i piesi mają zawsze pierwszeństwo… poczekamy jeszcze z rok i będą mieli przed pociągiem na przejeździe kolejowym

  2. Wreszcie jakiś ciekawy artykuł pod którym będzie się działo. Bo w poprzednich (w których występowały wyłącznie kierujący samochodami) niewiele się działo.

  3. Książkowy przykład niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i niezachowanie szczególnej ostrożności przez kierowce. Prawo jazdy do odebrania.

  4. Kiedy rowerzyści i piesi zaczną płacić podatek drogowy?

    • Płacą cały czas poprzez podatek dochodowy. Ten podatek z paliwa idzie tylko na utrzymanie i budowę dróg szybkiego ruchu, na które rowerzyści i piesi i tak nie mają wstępu.

  5. Kolejny terrorysta i samobójca w jednym. Kto im dał prawo do jazdy po ulicach? Miał OC? Miał kartę rowerową?

Z kraju