Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy fotoradar wystraszył wielu kierowców. Od dziś urządzenie zaczęło rejestrować wykroczenia

Ustawiony w Świdniku, a dokładnie na przedłużeniu lubelskiej al. Witosa w stronę Piask nowy fotoradar przez ostatni miesiąc jedynie straszył kierowców. Od dziś jednak urządzenie zaczęło rejestrować wykroczenia.

Ustawiony na początku listopada na wyjeździe z Lublina w kierunku Piask nowy fotoradar przyprawił o ból głowy znaczną rzeszę kierowców. Od razu po tym, jak urządzenie zostało zamontowane, odbieraliśmy dosłownie, co chwila pytania, czy rejestruje ono już wykroczenia. Wszystko dlatego, iż z uwagi na niebezpieczne przejście dla pieszych i skrzyżowanie, w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Tymczasem dwupasmowa trasa sprawia, że większość osób porusza się tam znacznie szybciej.

Do tej pory jednak przekroczenie prędkości uchodziło płazem. Trwały bowiem prace związane z podłączeniem urządzenia do zasilania, jak też z jego ustawieniem i przetestowaniem. Jednak dziś fotoradar został uruchomiony i każde zarejestrowane wykroczenie od razu trafia do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Należy też pamiętać, iż zamontowane urządzenie jest jednym z najnowocześniejszych na rynku. Potrafi ono mierzyć prędkość najeżdżających jak i oddalających się pojazdów, obserwuje też auta na kilku pasach jezdni jednocześnie. Automatycznie identyfikuje również rodzaj pojazdu, czyli odróżnia np. samochód osobowy od ciężarowego. Do tego bez problemu pracuje w trudnych warunkach pogodowych.

38 komentarzy

  1. Więc jak to możliwe, że 13go zrobił zdjęcie? Skoro zaczął działać dzień później ??

  2. Nic nie poprawi poza budżetem wojewody. Ach dobrze wiedzieć, że będą nagrody……

  3. Kasa leci

  4. Tylko w Lublinie na ekspresówkach fotoradary.

  5. Najbardziej śmieszy mnie to, że za tym radarem dają gaz do dechy i jeszcze przed obwodnicą Piask mają zdjęcie z kolejnego fotoradaru tylko już nie z żółtego hahahah. Pozdrawiam kumatych.

  6. Platforma Obywatelska i Tusk wrócił i wracają fotoradary. Bo długu narobili, bo rozdawali, bo EURO trzeba wprowadzić !!!. Żałosne.

  7. Czy mierzy w obie strony?

  8. Fotoradar robi nie słuszne zdjęcia. Może jawny lublin się tym zainteresuje. Mianowicie w dniu 27 stycznia jechałem tamtędy w stro e Chełma. Najpierw na Witosa mamy ograniczenie 80 później 70 i kilka metrów przed fotoradarem 50. Fotoradar jednak robi zdjęcia przed znakiem ograniczenia prędkości 50 czyli tam gdzie mamy jeszcze 70 dopuszczalnej prędkości. Na swoim liczniku miałem 74 i fotoradar zrobił zdjęcie na 70ntce przed znakiem 50. Chyba kogoś tam poniosła fantazja. Przyjdzie fotka to będę odwoływał się do sądu. Jednak jak wiele spraw tak trafi to jakiś nieudacznik co to kalibrowal narazi budżet państwa na straty poprzez zbędne sprawy w sądzie. Chyba, że to celowe działanie by ludzie płacili i się nie odwoływali. Specjalnie zawróciłem autem by sprawdzić to o czym mówię i tak jest na co mam nagranie dla sądu.

Dodaj komentarz