Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zbigniew Ziobro zniknął z życia politycznego. Przebywa w jednym z lubelskich szpitali

Przewodniczący Suwerennej Polski i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zmaga się z problemami zdrowotnymi. Obecnie przebywa w szpitalu, nieoficjalnie jego leczenie może potrwać nawet kilka miesięcy.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy kilka informacji, z których wynikało, iż do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej trafił Zbigniew Ziobro. Z uwagi na przepisy, szpitale nie udzielają informacji o swoich pacjentach, nikt nie chciał oficjalnie potwierdzić tego faktu. Politycy Suwerennej Polski wskazywali, że rzeczywiście były minister sprawiedliwości ma kłopoty ze zdrowiem, jednak szczegółów już nikt nie podawał.

Jednak nieobecność Zbigniewa Ziobry w życiu politycznym stawała się coraz bardziej zauważalna. Nie pojawił się w Sejmie na głosowaniu w sprawie wotum zaufania dla rządu, co już wywołało lawinę spekulacji, nie był obecny też podczas głosowania w sprawie wyboru Donalda Tuska na stanowisko premiera.

Dziś przedstawiciele Suwerennej Polski zdecydowali się na wydanie w tej sprawie oświadczenia. Wskazują, iż ma to związek z licznymi pytaniami, jakie wpływają. Potwierdzono, iż Zbigniew Ziobro przebywa na leczeniu, jednocześnie poprosili o uszanowanie prawa do prywatności zarówno jego, jak też jego rodziny.

Z uwagi, iż rekonwalescencja byłego ministra ma potrwać dłuższy czas, pracami partii kierować będzie Prezydium, któremu przewodniczyć będzie Patryk Jaki.

148 komentarzy

  1. w więzieniu też można chorować

  2. ##### niemieckich sługusów

    „””W sprawie zareagowała m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Ich zdaniem informowanie o życiu prywatnym RPO było niedopuszczalne. „Wyrażamy solidarność z rzecznikiem w związku z atakami mediów publicznych, które sięgnęły po znane z komunistycznej przeszłości metody absurdalnych insynuacji połączonych z ujawnianiem informacji z życia prywatnego i rodzinnego” – napisano.”””

Dodaj komentarz

Z kraju