Nieudany zrzut nielegalnych papierosów z motolotni. Pilot trafił do szpitala (zdjęcia)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w rejonie granicy natrafili na rozbitą motolotnię oraz rozrzucone nielegalne papierosy. Pilot, który podjął próbę przemytu, trafił do szpitala.

W poniedziałek 21 grudnia funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Zbereżu zauważyli obiekt latający poruszający się na dość dużej wysokości. Z kierunku wschodniego przemieszczał się on w głąb terytorium Polski. Funkcjonariusze podejrzewając, iż może to być motolotnia użyta do przemytu nielegalnego towaru, monitorowali jej dalszy przelot.

W pobliżu miejscowości Wołczyny, mundurowi natrafili na rozbitą motolotnię, a także porozrzucane dookoła nielegalne papierosy. Znajdował się tam również pilot. Mężczyzna posiadał obrażenia ciała i został przetransportowany do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili, że pilotem był 44–letni obywatel Ukrainy. Wrak motolotni został zabezpieczony. W znajdujących się w pobliżu pudłach ujawniono przemycone papierosy (8 tys. paczek) o wartości ponad 112 tys. zł. Jak podejrzewają mundurowi papierosy miały zostać zrzucone, bez lądowania na polskiej stronie w pobliżu rzeki granicznej Bug.

Wkrótce 44–letni obywatel Ukrainy stanie przed sądem i odpowie za przemyt papierosów oraz nielegalne przekroczenie granicy państwowej przy użyciu statku powietrznego, co usankcjonowane jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Cudzoziemiec po wyjściu ze szpitala oraz zakończonych wobec niego czynnościach procesowych, został przekazany w dniu 24 grudnia br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, służbom granicznym Ukrainy.

(fot. NOSG)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Cimcirymci, dała bym ci...

  Czy ktoś znający się ciut na prawie może tu napisać, jak się zamierza owego Ukrainca postawic przed polskim sądem, jak się go oddało na dzikie Kresy ?
  Na jedno to dobre bo polski podatnik nie bądzie go musiał utrzymywać w polskiej „tiurmie”, a na fajurki naklei się brakujące znaki akcyzy i… do sklepów (będą przecież legalne).

 2. Pewnie przekroczył dodatkowo DMC, albo leciał zbyt blisko słońca 😉

 3. Z procy go zestrzelili.

 4. Szoszon że zbereża

  Zapomniał wypićc przed lotem red bula

  • Przed lotem na tym szmatolocie Red Bull nie wystarczy. Tu trzeba dużego stakana na odwagę. I po pierwszym nie zakąszać…

 5. Następny ochotnik na wojnę w Dombasie.

 6. Na szczęście tym razem obrona przeciwlotnicza spisała się jak trzeba.

 7. Na ruskiej wciąż dostępne

 8. Może mi ktoś powiedzieć jak i kto pilnuje Polskich granic? Skoro daje przerzucają ” statkami powietrznymi”, to świadczy że zanim się obudzimy w razie W ruscy wylądują w Warszawie. Powinni najpierw zestrzelić pöźniej ustalić kto to.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!