Nielegalne papierosy na lubelskim targowisku

Policjanci z Lublina przeszukali jeden ze straganów na targowisku przy ul. Gospodarczej. Efektem działań było zabezpieczenie ponad 1200 paczek nielegalnych papierosów oraz 3 litrów nielegalnego alkoholu.

W miniony piątek po południu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celnego Skarbowego przeszukali jeden ze straganów na targowisku przy ul. Gospodarczej.

Mundurowi ujawnili tam 1228 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz 3 litry nielegalnego alkoholu. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek to Skarb Państwa straciłby ponad 28 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

56-letnia kobieta, do które należy stragan, została zatrzymana i trafiła na VI Komisariat Policji w Lublinie, gdzie usłyszała zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od niej pieniądze w kwocie 1000 zł na poczet przyszłej kary.

Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Ta nasza policja to jest jakaś upośledzona.
  Ja niebędąc policjantem w tym momencie odkryłbym przynajmniej 5 takich straganów.

 2. jestem pod wrażeniem! tysiąc paczek na straganie znaleźli, a latami całych toreb wypchanych fajkami na środku chodnika pod Novą nie byli w stanie zauważyć…

  • moze od tych pod nova cos dostawali w lapkę a tutaj nie chcieli dac

   • Ci co stoją pod novą nie płacą haraczy bo są lepiej zorganizowano od nieudolnej policji. Wiem bo kupuję od nich fajki nawet gdy trwa akcja policji. Nieudolnych policjantów przerastają handlarze więc dla statystyk stoją co jakiś czas dla statystyk i bardzo dobrze wiedzą że handel trwa kilka metrów wgłąb targu

 3. Jasio Down z zerówki

  Ten „interes” nie znosi pustki – w powstałej luce natychmiast, albo jeszcze szybciej pojawi się następna dusza teatralnym szeptem powtarzająca jak mantrę: „Spirytus, papierosy…

 4. TO JUŻ przecież od 40-stu lat więc po co o tym pisać. Wódeczka, fajeczki z Białorusi i z Rosji. U nas to raczej z Białorusi.
  To już taka nasza przyjacielska tradycja, o której nikt nie wie bo……… wiedzą wszyscy.

 5. Od lat stoją drechy pod nova ale ani jednego artykułu o nich , lepiej pisać bzdety o mpk przynajmniej bezpiecznie.

 6. 28000pln :1228paczek i 3l alkocholu to teraz po tyle są papierosy, jak to jest liczone.
  Wracam do szkoły 🙂

  • Wróć, wróć. I nie zapomnij powtórzyć oprócz matematyki także język polski, a konkretnie to skup się na ortografii, bo aż oczy bolą czytając twoje wypociny.

  • Widać jest około 20 zł podatku w każdej paczce papierosów. No chyba że te 3 litry alkoholu warte były parę tysięcy zł.

 7. Pod novą jak się kończą fajki to dzwonią na policje żeby im dowiozła wiec zabierają fajki z innych targowisk i dostarczają pod novą. Żałosne. Taką historie usłyszałem na jednym z targowisk wiec nie wiem ile w tym prawdy ale jak na ukrainie policja rozwozi narkotyki po dyskotekach to u nas też jest wszystko możliwe. Jakaś przyczyna musi być tego ze goście z pod novej z fajkami są nietykalni.

 8. A pod nova oficjalnie handluja I każdy o tym wie, policja jak i władza, widać płacą haracz regularnie

  • Płacić nie muszą. Równie dobrze mogą mieć informacje, których ujawnienie nie jest na rękę osobom mającym jakąkolwiek władzę. I interes się kręci. Jak jest to tylko zainteresowani wiedzą. Zwykły obywatel może tylko snuć różne teorie.

 9. Ale odkrycie 🤣🤣

 10. Coś czuję, że obydwie strony żyją w ścisłej symbiozie. Od czasu do czasu trzeba pokazać w mediach, że policja coś robi i przyskrzynić jakiegoś niepokornego handlarza. Pewnie cwaniakował i nie płacił odsypu.
  Bo jak wytłumaczyć, że na Ruskiej handel kwitnie w najlepsze i nikt z tym nic nie robi?
  Są tak bezczelni, że zupełnie się nie kryją i torby z fajkami widać nawet z okna gdy się jedzie autobusem MPK.

 11. … ogłoszą żałobę na Tatarach , … tyle „dobra” pierwszej potrzeby trafił szlag

 12. Tych panów co sprzedają na przejściu pod zamkiem. To policja nigdy nie widzi xD

 13. Trzeba będzie zgłosić do do CBA i nieudolność……….

 14. Czyżby kto się komuś nie opłacił za handelek lewymi fajkami że taki olbrzymi sukces się wydarzył? Aż 1200 paczek, no no… A 40 razy więcej na samym targowisku, tylko że już nie szukali. Ciekawe dlaczego?

 15. Dokładnie, przejeżdżając koło Novej widać ciągle te same twarze w dresikach z podobnym asortymentem 😀

 16. Jakim cudem obliczyli, że skarb państwa stracił by PONAD 28 000zł jak papierosy i ten alkohol wart nie więcej jak 15 000zł

  • maksymalna cena detaliczna legalnej paczki papierosów*1228 + legalna cena detaliczna ilości wódki, jaką z takiego spirytusu można by zrobić. wszystko to żeby zmaksymalizować kwotę zarekwirowanych dóbr i ukróconego procederu…

 17. to jakas pokazowka czy co ?? usmialem sie po same uszy

 18. To juz koncówka tego towaru w Lublinie a przeciez od granicy jest sporo jarmarków. Swoja drogą co robią celnicy na granicy skoro takie ilości jeszcze dostają się na rynek?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online