Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Emocjonalne zmagania podczas sobotniej CAVALIADY CSI2* Lublin (zdjęcia)

Sobota była kolejnym dniem zmagań podczas CAVALIADY CSI2* Lublin. Poznaliśmy zwycięzców – w konkursach: Małej Rundy o nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni, CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego i Średniej Rundy o nagrodę Kwiaty Polskie, a także eliminacjach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi oraz konkursu szybkości o nagrodę Prezydenta Miasta Lublina.

Sobotni poranek przyniósł szczęście reprezentantce Polski – Natalii Stevnert. W konkursie Małej Rundy o nagrodę Polskiego Związku Hodowców Koni, pod patronatem tygodnika Wprost wystartowało 80 par. Najlepsza okazała się Natalia Stevnert na kucu grupy D – HAZELHORSTS DIAMO. Drugie miejsce zajęła Konstancja Von Mauberg (POL) na GAPHIRA, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Szymon Tecza na BUENO L.

Finał Średniej Rundy o nagrodę Kwiaty Polskie należał do Mściwoja Kieconia i klaczy LUETT BEEK AKKITA. Z 60 startujących zawodników obydwie fazy bezbłędnie pokonało 14 z nich. Na najwyższym stopniu podium stanął reprezentant Polski, Mściwoj Kiecon na LUETT BEEK AKKITA, który wyprzedził Huberta Kierznowskiego na Darina o 0,02 sekundy! Trzecie miejsce zajął Christoph Lanske (GER) na CALESTRA.

Konkurs CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol odbywa się w dwóch kategoriach: mini i midi. W midi najlepsza okazała się Julia Ganowska na kucu TIFFANY, która uzyskała fenomenalny czas 40,61 sekundy. Drugie miejsce zdobyła Martyna Pliem-Perka na TAMIZA, która parkur pokonała w 42,55 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Paulina Pellowska na kucu Walijskim JOWISZ. W kategorii mini najlepsza była Natalia Głowacz na SZAMANIE. Drugie miejsce zajęła Kornelia Pawłowska na AT LAST RAVISHING RUBY. Trzecia była Nell Sówka na S-Piorun.

W czwartych eliminacjach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi znów niepokonana okazała się załoga Piotra Mazurka. W konkursie o nagrodę firmy BMW i MINI Best Auto Lublin, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego i pod patronatem medialnym portalu driving.pl reprezentant LKS Sokół Kunowo zapewnił sobie pozycję lidera z sumą pkt 95. Drugie miejsce w rankingu CAVALIADA Driving Cup zajęła drużyna Adriana Kostrzewy z liczbą pkt 82, natomiast trzeci jest zespół Ireneusza Kozłowskiego – 66 pkt. Zaskoczeniem sobotnich rozgrywek okazało się drugie miejsce, będące sukcesem Wiesława Sadowskiego, młodego zawodnika, wicemistrza Polski z 2019 r., który powożeniem czwórkami zajmuje się dopiero od trzech lat Konkurs sztafet wygrała drużyna w składzie: Kornelia Pawłowska, Lena Czeszejko-Sochacka i Aleksandra Lusina-Gołaś.

Wieczorny konkursu szybkości o nagrodę Prezydenta Miasta Lublina, pod patronatem medialnym Radia ESKA jak zwykle zgromadził na trybunach komplet kibiców. Najszybszym i bezbłędnym zawodnikiem okazał się Marek Lewicki na CORNET’S SUNSHINE. Czas ich przejazdu to 56,04 sekundy. Drugie miejsce zajął Antoni Strzałkowski na LIMELIGHT VAN HET MARESSAHOF, który parkur pokonał w 57,16 sekundy. Trzecie miejsce zajął Andrzej Opłatek na koniu ODILE DU SOUFFLET.