Tragiczny wypadek na krajowej 74. Nie żyje pieszy potrącony przez volkswagena (zdjęcia)

Znanych jest więcej szczegółów wczorajszego, tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 74. W wyniku potrącenia śmierć poniósł 64-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:30 w miejscowości Płoskie w powiecie zamojskim, na drodze krajowej nr 74, na trasie Zamość – Szczebrzeszyn. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd osobowy. Do zdarzenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący volkswagenem, 30-letni mieszkaniec gminy Zamość, jadąc od Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa, potrącił mężczyznę. 64-letni mieszkaniec gminy Zamość przechodził przez jezdnię w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Przez kilka godzina droga krajowa była zablokowana, zaś pojazdy skierowano na objazd. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Powiem tak ,zdrowy rozsądek nakazuje mi ,zeby nie wchodzić na przejscie widząc zbliżajacy się pojazd .Pojedzie to sobie bezpiecznie przejdę .Mówię tu o przejściach gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej .Pytanie ilu ludzi którzy zginęli na przejsciach dla pieszych ,żyło by stosujac tą oczywistą zasadę ? na pewno setki albo tysiace .Utwierdzanie ludzi w przekonaniu że mają pierszęństwo na przejsciu, powoduje u co niektórych mylne przeświadczenie ,że wszyscy kierowcy o tym wiedzą i się do tego stosują ,a wszyscy wiemy że tak nie jest

 2. Na tym odcinku jazda wyglada tak. Ograniczenie do 50 to wszyscy jada tak aby kwita nie zabrali 99, ograniczenie do 70 to tak 119 kmh. Jedziesz przepisowo, i reagujesz na znaki ostrzegawcze i informacyjne przejscie dla pieszych to zaraz jestes trabiony zmrugany swiatlami drogowymi(dlugimi) i ameby siedza Ci na zderzaku bo jak to tak moze byc ze masz kawalek szerszej drogi (pobocza) i nie zapier…asz.

 3. Podpis ,nie należy nigdy ulegąc takim „trąbiacym amebom ” .Ja nigdy nie ulegam ,niech sobie migają i trąbią

  • I dlatego wymuszasz pierwszeństwo za każdym włączaniem się do ruchu, bo zamiast przyspieszyć wolisz wyhamowac. Bo jak ja się nie śpieszę to i inni również. Zamień miejsca z pasażerem dla dobra ogolu

 4. Żadne zas…ne śpieszenie się nie daje kierowcom prawa do nieprzestrzegania ograniczen predkości. I jeszcze potem takie ciołki tłumaczą się policji” ze spieszyłem się do kina”. Buhahaha. Ja osobiście mam głęboko w d…e tych co się spieszą i próbują mnie poganiać. Upajam się jazdą 49/godz za każdym razem gdy mam takiego nerwusa za sobą i on nie może mnie wyprzedzić

  • przy twoich 49 na godzinę to automatem na luzie cię dziadki 90 letnie wyprzedzają:)
   jedni uważają że znacznie przekraczają prędkość inni a ja uważam że nastawiali tam 50 i 70 dla naszej najlepszej jednostki która chroni nasze portfele żeby nie były zbyt pełne. szerokie pasy jezdni chodniki po obu stronach szosy pasy awaryjne na których można zatrzymać w miarę bezpiecznie auto i oczywiście 50 na godzinę bo policji chodzi o bezpieczeństwo. taka sama sytuacja na DW 835 za Frampolem, zaczyna się prosta i ograniczenie do 60 bo są pola i jest las. a gestapowcy w mundurach orgazmu dostają, nie patrzą jak jaa tym swoim repem insygnia, wyskakują z bocznej nie patrzą na ruch tylko lewy pod prąd i ogień bo ktoś stworzył zagrożenie bo jechał 80 poza zabudowanym.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online