Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie tylko Jarmark Jagielloński i Chmielaki. W ten weekend w regionie zaplanowano szereg imprez

Prezentujemy wydarzenia, które przez dwa weekendowe dni odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

Jarmark Jagielloński
Na tegorocznym Jarmarku Rzemieślniczym i podczas występów artystycznych Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie królować będą instrumenty tradycyjne. Wydarzenie startuje w piątek. Szczegóły TUTAJ.

Chmielaki Krasnostawskie
W tym tygodniu odbędzie się najstarsza impreza piwowarska w Polsce, czyli Chmielaki Krasnostawskie. Przez trzy dni miastem będą rządzić miłośnicy złotego napoju z pianką. Szczegóły TUTAJ.

Koncert Budki Suflera w Lublinie
W sobotę Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim otrzyma imię Romualda Lipko. Zagra Budka Suflera. Szczegóły TUTAJ.

Wystawa samochodów i motocykli zabytkowych w Nałęczowie
W sobotę w Lublinie odbędzie się ostatnia z gier miejskich w ramach III Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Zapisy uczestników już się rozpoczęły. Szczegóły TUTAJ.

W niedzielę na placu przed urzędem miasta w Nałęczowie odbędzie się wystawa samochodów i motocykli zabytkowych. Będzie można zobaczyć wyjątkowe pojazdy z różnych epok, od czasów przedwojennych do okresu PRL, w wyjątkowej scenerii tego uzdrowiskowego miasteczka. Szczegóły TUTAJ.

Lubelskie Klasyki Nocą tym razem w Firleju
W sobotę w Firleju odbędzie się spotkanie miłośników pojazdów klasycznych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zaplanowano fantastyczny piknik dla wszystkich spragnionych ciekawych aut oraz miłej atmosfery. Szczegóły TUTAJ.

Piknik Familijny na rzecz podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie
W sobotę na parkingu przed Outlet Lublin przy ul. Mełgiewskiej odbędzie się Piknik Familijny. Jego celem jest wsparcie zwierząt przebywających w schronisku. Szczegóły TUTAJ.

Znów będą bronić Zamościa, tym razem przed wojskami Chmielnickiego
W piątek 20 sierpnia w Zamościu rozpocznie się wyjątkowe widowisko historyczne, czyli Szturm Twierdzy Zamość. Przez trzy dni podziwiać będzie można również prezentację grup rekonstrukcyjnych z całego kraju i dawnego dworskiego życia. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki powiatu zamojskiego. Gwiazdą wieczoru będą Czerwone Gitary
W niedzielę odbędą się dożynki powiat u zamojskiego i gminy Sitno. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki Parafialno – Gminne w Wojciechowie
W niedzielę w Wojciechowie odbędą się dożynki. Organizatorami Święta Plonów jest Urząd Gminy Wojciechów, Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie oraz Parafia Rzymsko – Katolicka w Wojciechowie. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki Gminy Niedrzwica Duża. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Skaner
W niedzielę na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbędzie się gminne święto plonów. Zaplanowano szereg atrakcji. Szczegóły TUTAJ.

Imprezowy weekend w Borkach. Dni Gminy oraz święto plonów
W weekend, 21-22 sierpnia, odbędą się Dni Gminy Borki. W ramach wydarzenia pierwszego dnia zaplanowano V Bieg Pamięci Dywizjonu 303 oraz Święto Plonów. Nie zabraknie atrakcji dla mieszkańców oraz występów zarówno lokalnych, jak też znanych zespołów. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminne w Tyszowcach
W niedzielę w Tyszowcach odbędzie się gminne święto plonów. Zaplanowano występy artystyczne lokalnych zespołów oraz atrakcje dla dzieci. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Ulan-Majorat. Mieszkańcy bawić się będą z zespołem Dejw
W niedzielę w miejscowości Ulan-Majorat odbędzie się gminne święto plonów. Wydarzenie rozpocznie msza święta, po niej uczestnicy udadzą się na boisko. Tam zaplanowano ceremoniał dożynkowy oraz występy artystyczne. Szczegóły TUTAJ.

Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”

W sobotę na ul. Ostrowieckiej w Radzyniu Podlaskim odbędzie się II już edycja Radzyńskiego Jarmarku Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2021”. Królować będą regionalne wyroby, produkty oraz potrawy. Szczegóły TUTAJ.

Święto Krainy Rumianku. Gwiazdą wieczoru będzie kapela Drewutnia
W niedzielę w miejscowości Hołowno odbędzie się Święto Krainy Rumianku. Będzie połączone z jubileuszem 20-lecia Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego. Szczegóły https://www.lublin112.pl/wydarzenia/swieto-krainy-rumianku-gwiazda-wieczoru-bedzie-kapela-drewutnia/.

Dożynki gminy Konopnica w Uniszowicach
W niedzielę w miejscowości Uniszowice odbędą się dożynki gminy Konopnica. Mieszkańcy bawić się będą z zespołem Backbeat. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Głusk. Wystąpi sobowtór Maryli Rodowicz
W niedzielę w miejscowości Dominów odbędą się Dożynki gminy Głusk. Wystąpi sobowtór Maryli Rodowicz. Wśród uczestników dożynkowego festynu będą przedstawiciele Fundacji „Moc pomocy”, którzy będą zbierać pieniądze dla 16-letniego Dawida Grzesiaka z Lublina. Wiosną tego roku na przejściu dla pieszych chłopak został potrącony przez samochód. W wyniku odniesionych obrażeń zapadł w śpiączkę, a po kilku tygodniach pobytu na oddziale intensywnej terapii w Lublinie, trafił do kliniki „Budzik” w Warszawie, w której przebywa do dzisiaj. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Serniki. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Camasutra
W niedzielę na boisku w Sernikach odbędzie się tegoroczne święto plonów. Mieszkańcy mogą liczyć na występy kabaretowe, nie zabraknie zespołów muzycznych, na koniec przewidziano dyskotekę i pokaz fajerwerków. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Michów
Skromną formę będzie miało tegoroczne święto plonów w Michowie. W niedzielę odprawiona zostanie msza święta, w trakcie której odbędzie się ceremoniał dożynkowy. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Jeziorzany. Gwiazdą wieczoru będzie zespół News
W niedzielę w Jeziorzanach nad Wieprzem odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. Zaplanowano inscenizację, występy zespołów oraz atrakcje dla wszystkich mieszkańców. Szczegóły TUTAJ.

Piknik wojskowy „Wojskowe Kino Plenerowe”
W sobotę Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chełmie organizuje piknik wojskowy „Wojskowe Kino Plenerowe”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w Parku Miejskim przy Alei Armii Krajowej. Szczegóły TUTAJ.

Gminno-Parafialne Dożynki gminy Tarnogród. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Meffis
W niedzielę w miejscowości Różaniec Pierwszy odbędą się Dożynki gminy Tarnogród. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:30 na boisku szkolnym. Szczegóły TUTAJ.

Janowskie Święto Ziół w Janowie Podlaskim
W niedzielę w Janowie Podlaskim odbędzie się Janowskie Święto Ziół. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 na Placu Partyzantów. Szczegóły TUTAJ.

Śpiewający Piknik Jubilata z Przyjaciółmi
W niedzielę w Kraśniku odbędzie się Śpiewający Piknik Jubilata z Przyjaciółmi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 na skwerze przy ul. Spółdzielczej. Szczegóły TUTAJ.

Wakacyjna Trasa Dwójki zawita do Chełma. Wystąpią Halina Frąckowiak, Edyta Górniak i Bayer Full
W niedzielę odbędą się koncerty gwiazd estrady w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00 w Amfiteatrze Kumowa Dolina. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki Gminno-Parafialne w Turobinie
W niedzielę na stadionie w Turobinie odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, nie zabraknie koncertów znanych i lubianych zespołów muzycznych. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki powiatu parczewskiego. Zagrają Classic i Daj To Głośniej
W niedzielę na stadionie w Parczewie odbędą się dożynki powiatu parczewskiego. Wydarzenie rozpocznie się przejściem korowodu z placu Wolności. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki gminy Kłoczew
W niedzielę w Starym Zadybiu odbędą się dożynki gminy Kłoczew. Zaplanowano też wystawy zabytkowego sprzętu rolniczego i gospodarstwa domowego, stoiska z rękodziełem artystycznym, potrawami regionalnymi, darmowe urządzenia rekreacyjne dla dzieci. Szczegóły TUTAJ.

Dożynki Gminy Jabłonna
W niedzielę o godzinie 14.00 rozpoczną się Dożynki Gminne. Tegoroczną gwiazdą dożynek będzie zespół Solaris. Szczegóły TUTAJ.

Piknik Rodzinny „Postaw na rodzinę” w Lubartowie
W piątek w Parku Miejskim w Lubartowie odbędzie się Piknik Rodzinny „Postaw na rodzinę”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 obok starego boiska. Wstęp wolny. Szczegóły TUTAJ.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. A dlaczego nie ma nic o BOOM Kraśnik
    Sidney Polak
    Czesław Mozil
    Zlot food trucków

  2. Aaaleee atrakcje??

  3. Zapomnieli dopisać DOŻYNKI W GMINIE NIEDŹWIADA!! niedziela 22.