Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nie było pozwolenia na ogołocenie drzew z gałęzi. „To samowola jednego z urzędników” (zdjęcia)

Postępowanie wykazało, że drzewa zostały okaleczone decyzją pojedynczego urzędnika, który nie miał do tego upoważnienia, jak też wykazał się nieznajomością prawa. Burmistrz już teraz zapowiada konsekwencje tego działania.

38 komentarzy

 1. Dużo słów a zero konkretów ! Imię i nazwisko jegomościa, to raz, – dwa, to to, że nagana (jak zapewne się skończy) to nie są „odpowiednie konswkwencje” ! Utratą pracy i zakaz podejmowania jej w strukturach administracji państwowej- ten jegomość już się wykazał;) jak ktoś prywatnie chce, niech go bierze. Noni jeszcze sprawa sądowa z kodeksu cywilnego + postępowanie pip.

 2. Te „karpy” to drzewa jeszcze ?

 3. Chmiel będą uprawiać?

 4. Te drzewa mówią! Powiedziały mi, że je boli takie obcinanie gałęzi zwłaszcza prawie wszystkich! Drzewa chcą ukarać ludzi za to! Spodziewajcie się buntu drzew!

 5. Każdy kij ma dwa końce, jeżeli był urzędnik odpowiedzialny, za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na danym trenie, to odpowiada on za wszystko, gdyby jakaś gałąź spadła uszkodziła mienie, albo spadła na kogoś i zrobiła komuś krzywdę to urzędnik z imienia i nazwiska odpowiada już karnie – mówienie że urzędnikowi nigdy włos z głowy nie spadnie i za nic nie odpowiada – jest bzdurą, wystarczy wejść na stronę NSA poczytać trochę wyroków sądowych, jak Sądy traktują urzędników.

 6. Topola to chwast

  • Zgadza się i jest bardzo nieprzewidywalna przy byle wietrze łamie się jak zapałka.

 7. Wystarczyło zrobić przycinkę zgodnie z przepisami, tyle i aż tyle.
  Jak drzewa są zniszczone to należy je potraktować jak nielegalnie wycięte i naliczyć karę od każdej sztuki.

 8. Żabkowy kustosz

  Co Wy tak wszyscy panikujecie. Narazie te drzewa wyglądają jak zwykłe słupy na polu chmielowym, ale za rok będą już odbijać pierwsze gałęzie. Przyroda sobie poradzi byleby korzenie były w ziemi. Ja Wam to mówię, a jestem ekologiem.

 9. Kupie kilka metrów..