Najpierw zdobywała zaufanie, potem znikała z pieniędzmi. Honorata G. oskarżona o wyłudzenie ponad 1,1 mln zł

Podawała się za pośrednika handlującego materiałami budowlanymi i oferowała niższe ceny, niż w sklepach czy składach. Jej klienci zostawali bez pieniędzy i zamówionego towaru.

Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej zakończyła śledztwo w sprawie licznych oszustw, do jakich dochodziło na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego. Za wszystkim ma stać Honorata G., której zarzucono wyłudzenie od firm i osób prywatnych łącznej kwoty wynoszącej ponad 1,1 mln zł. Jak ustalono, kobieta oferowała do sprzedaży materiały budowlane proponując ceny niższe niż w sklepach czy składach budowlanych. Od zainteresowanych pobierała pieniądze po czym znikała. Klienci oczywiście towaru nie otrzymywali.

Z ustaleń prokuratury wynika, iż kobieta rozpoczęła swoją przestępczą działalność około 10 lat temu. Początkowo jednak były to drobne kwoty. Później przez kilka lat Honorata G. zaprzestała oszustw. Jednak w maju 2018 ponownie zaczęła się podawać za pośrednika handlującego materiałami budowlanymi. Tym razem aż do września 2020 r. działała już na szeroką skalę. W tym czasie miała wyłudzić ponad milion złotych.

Śledczy zarzucili kobiecie, że celowo wprowadzała w błąd swoich klientów. W wielu przypadkach zdobywała ich zaufanie powołując się na znajomości wśród producentów oraz realizując drobne zamówienia. Kiedy zaś pobierała pieniądze na towar o znacznie wyższej wartości, wtedy znikała. Wśród pokrzywdzonych są również firmy. W ich przypadku było podobnie. Początkowo za gotówkę dokonywała zakupów towaru, po czym składała duże zamówienia z odroczonym terminem płatności. Pieniędzy jednak nie wpłacała.

Łącznie pokrzywdzonych w tej sprawie jest 39 osób, niektórzy stracili po kilka tys. zł, jednak nie brakuje osób, którym Honorata G. ma być winna po kilkaset tys. zł. Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Będzie ona odpowiadała z wolnej stopy, gdyż bialski sąd nie zgodził się z wnioskiem prokuratury o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztowania.

(fot. pixabay- zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Seweryn Siadaczka

  Chytry dwa razy traci. Zawsze.

 2. Teraz jest metoda na promocyjne materiały budowlane

 3. Ona musi z peło.

 4. metoda na amber gold i polisolokaty jest najlepsza

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą