Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nadchodzi zmiana w pogodzie. Spadnie śnieg, wystąpi mróz i oblodzenie dróg oraz chodników

Za nami ciepły początek marca. Nadchodzi jednak ochłodzenie, które odczujemy już w nocy z czwartku na piątek. Końcówka tygodnia z istotną zmianą warunków pogodowych i napływem powietrza arktycznego.

Nocami spodziewamy się lekkiego mrozu. Spadnie również śnieg. W przyszłym tygodniu odbuduje się cyrkulacja strefowa. Niektóre modele wskazują na pewne prawdopodobieństwo wichury.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Z północy na południe przemieszczać ma się strefa opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Szczególnie intensywne opady skutkujące utworzeniem się pokrywy śnieżnej. Możliwe jest oblodzenie dróg i chodników. Kierowcy powinni zachować ostrożność. Temperatura wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków północnych.


Jutro w pierwszej części dnia występować będą opady śniegu na przeważającym obszarze woj. lubelskiego. Z biegiem godzin stopniowo odsuwające się na południe. Zachmurzenie początkowo duże i całkowite, lecz w drugiej części dnia wystąpią rozpogodzenia. Temperatura wyniesie od 0°C do 3°C w najcieplejszym momencie dnia. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków północnych potęgujący odczucie chłodu.

Noc z piątku na sobotę przyniesie zachmurzenie małe i umiarkowane. Nie można jednak wykluczyć lokalnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z zachodu, północnego-zachodu. Temperatura wyniesie od -4°C do -2°C. Prawdopodobne jest oblodzenie dróg i chodników.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Nie zabraknie chwil ze słońcem. Istnieje niskie prawdopodobieństwo opadów zimowych. Temperatura wyniesie od 0°C do 2°C.

Noc z soboty na niedzielę z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Nie powinno padać. Temperatura wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr ma być słaby z sektora zachodniego.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Temperatura wyniesie od 1°C do 3°C. Nie będzie padać. Wiatr ma być słaby z zachodu.

Jednak w poniedziałek z północy na południe wędrować będzie kolejna strefa frontowa. Przyniesie ona opady zimowe w naszym regionie. Termometry pokażą od 0°C do 2°C na drogach może zrobić się ślisko, a krajobrazy gdzieniegdzie się zabielą.

Początek tygodnia może przynieść opady zimowe i nocne przymrozki. Potem powinno nadejść ocieplenie związane z odbudową cyrkulacji atlantyckiej. W drugiej połowie przyszłego tygodnia termometry mogą pokazać nawet 8°C/10°C. Nie zabraknie jednak opadów, a nawet silnego wiatru. Niektóre modele sugerują pewne prawdopodobieństwo wichury, lecz prognozy na tak odległy okres przy dynamicznej sytuacji synoptycznej mogą ulec zmianie. Wkrótce podamy kolejne informacje

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Gołoledź. Na chodnikach zrobi się ślisko i można się połamać. Ale przynajmniej na jezdniach będzie bezpieczniej.

  • Eustachy Rąb - Nięty

   Kierowcom trochę śniegu pewnie nie będzie przeszkadzać, ale posiadacze praw jazdy i męczennicy motoryzacji będą mieć pod górkę.
   A ja poczekam na ich „działalność”, tylko po to żeby móc powiedzieć: „A nie mówiłem ?”

  • Z jakiego powodu na jezdniach jest bezpieczniej niż na chodnikach? Nie znam takich przypadków.

   • Cichobiorek cichodajek

    Chociażby dlatego, że jak dotąd tylko niektórzy męczennicy motoryzacji zapędzają się na chodniki z powodu byle jakich opadów.

  • Sam goło leć. Zimno…

Z kraju