Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na posesji wykopał skrzynkę wypełnioną amunicją

Mieszkaniec Zamościa na posesji natrafił na skorodowaną skrzynkę z amunicją. Została ona wykopana podczas wykonywania przyłącza do kanalizacji. Zamojscy policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu saperów.

Zalegającą w ziemi pozostałość z czasów prawdopodobnie II Wojny Światowej odnalazł mieszkaniec Zamościa. Skorodowana skrzynka wypełniona amunicją została wykopana podczas wykonywania przyłącza do kanalizacji na prywatnej działce jednego z zamojskich osiedli.

– Znalezisko oraz teren wokół niego zostały zabezpieczone przez policjantów Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Natomiast patrol saperski jeszcze wczoraj zajął się wywiezieniem i neutralizacją niewybuchu na poligonie – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Mundurowi apelują o właściwe zachowanie przy znalezieniu niewybuchów. Tego typu przedmioty, pomimo upływu lat, mogą być bardzo niebezpieczne. Nigdy samodzielnie nie próbujmy ich dotykać, sprawdzać oraz przenosić. Teren odnalezienia należy oznaczyć, a następnie powiadomić dyżurnego jednostki Policji, który skieruje w to miejsce policjantów.

PRZECZYTAJ

Substancja ropopochodna w Bystrzycy. Na miejscu pracują strażacy (zdjęcia)

4 komentarze

  1. Tyle prochu poszło na zmarnowanie …echhh

  2. o jaki osiedle chodzi?

  3. Mosin 7,62x54R ?

  4. Za każdym takim artefaktem jest na pewno ciekawa historia, której nigdy nie poznamy

Dodaj komentarz