Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Burze możliwe w województwie lubelskim. Potem pojawi się nagle mróz i spadnie śnieg oraz wystąpi oblodzenie dróg

W sobotę Polska znajduje się pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem znad południowej Skandynawii. Z południa Europy będzie napływać w ciepłym wycinku niżu bardzo ciepła masa polarno-morskiego powietrza, jednak stopniowo wypierana przez chłodniejszy strumień polarnomorskiej, a następnie arktycznej masy powietrza. W regionie prognozowane są słabe burze.

Warunki pogodowe spowodują całkowite i duże zachmurzenie z lokalnymi rozpogodzeniami, ale miejscami także przelotnymi opadami deszczu na terenie całego kraju i możliwymi pojedynczymi burzami, szczególnie w południowo-zachodniej Polsce. Dziś w godzinach popołudniowych i wieczorem zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami i miejscami przelotne opady deszczu pochodzenia konwekcyjnego, możliwe lokalnie słabe burze. W najcieplejszym momencie dnia od 10°C do 13°C. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Silniejszy w czasie burz do 50-65 km/h.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie duże. Prognozowane przelotne opady deszczu. W najchłodniejszej części nocy od 1°C do 4°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni, następnie skręcający na północno-zachodni o maksymalnej prędkości 50 km/h.

Niedziela przyniesie wyraźne ochłodzenie. Prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i krótkotrwałymi rozpogodzeniami. Spodziewane przelotne opady deszczu, natomiast na północy przechodzące w opady mieszane i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr okaże się umiarkowany, okresami porywisty, zachodni w porywach do 54 km/h. Najsilniejszy w czasie przechodzenia struktur konwekcyjnych.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Prognozowane przelotne opady śniegu, początkowo również deszczu ze śniegiem. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 1-3 cm. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko, możliwe jest oblodzenie w wielu miejscach. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Poniedziałek przyniesie w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe w woj. lubelskim słabe opady śniegu. W najcieplejszym momencie dnia 3°C do 4°C. Pokrywa śnieżna stopnieje w pierwszej części dnia. Wiatr będzie słaby, z przewagą kierunków północnych.

Od wtorku ocieplenie i kolejne dni będą z coraz wyższą temperaturą. Na termometrach będzie maksymalnie 6-9°C. Jeszcze cieplejsza będzie druga część tygodnia, gdy zobaczymy nawet 12-14°C.

Prognozy pogody dla Polski

Położenie opadów i lokalnych burz

8 komentarzy

 1. Nie kcem jusz śnieku. Nje nje nje. Kcem fiosneu.

 2. Od bladego świtu było wiadomo że się coś kroi bo od tego też czasu na stronie Instytutu Magii i Generalnego Wróżbiarstwa w zakładce IMiGW-PIB nie ma prognozy dla danej miejscowości. A co cwaniaki! I udowodnij im potem że wróżba się nie sprawdziła.

  • Już od wczoraj mnie w nogach kręciło.

   • Ja być obca krajowca i se myśleć, że:

    To być dobra wiadomość, że pojawi się mróz i spadnie śnieg oraz wystąpi oblodzenie dróg, bo będzie się działooo !!!

 3. Gdzie ten śnieg? Gdzie te burze?

 4. Niech Pan Bóg ukarze piorunami wszystkich tych co głosowali na PO, PIS, PSL, SLD i ich wydmuszki!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport