Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Substancja ropopochodna w Bystrzycy. Na miejscu pracują strażacy (zdjęcia)

W sobotę strażacy z Lublina zostali zaalarmowani o zanieczyszczeniu Bystrzycy podejrzaną substancją, która unosiła się na powierzchni wody. Obecnie trwają działania zmierzające do usunięcia zanieczyszczeń, a także trwa ustalanie w jakich okolicznościach substancja znalazła się w rzece.

Na wysokości ulicy Przyjaźni  w Lublinie spacerujące nad wodą osoby zauważyły, iż rzeka jest zanieczyszczona. O wszystkim powiadomione zostały służby. O zanieczyszczeniu poinformowała również naszą redakcję jedna z czytelniczek.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, a dokładnie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz policja. Strażacy ustawili na rzece zapory sorpcyjne.

Wstępnie ustalono, że jest to substancja ropopochodna nieznanego pochodzenia, która dostała się do rzeki prawdopodobnie z kanału burzowego. Obecnie strażacy poszukują źródła zanieczyszczenia. O wszystkim powiadomiono Wojewódzki Inspektorach Ochrony Środowiska. Trwa oczekiwanie na przyjazd inspektorów.

15 komentarzy

  1. Smacznej rybki życzę panom wędkarzom. A tak przy okazji jak to jest, że jak złapią pana, z kilkoma ploteczkami w siatce to kłusownik i dożywocie mu. A jak tysiące ton ryb wytruli i któryś już z kolei raz ropka w Bystrzycy to jest ok

Dodaj komentarz