Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na posesji padły strzały. Mężczyzna zginął z broni myśliwskiej, kobieta jest ranna

Tragedia rodzinna na jednej z posesji w Tyszowcach. Mąż nie żyje, żona została ranna i przebywa w szpitalu. W obu przypadkach rany powstały na skutek użycia broni palnej.

W piątek, zaraz po godzinie 13, służby ratunkowe zostały zaalarmowane o postrzeleniu osoby na jednej z posesji w miejscowości Tyszowce w powiecie tomaszowskim. Na miejsce natychmiast skierowano zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Ratownicy po przyjeździe zastali mężczyznę, który nie dawał oznak życia, a także ranną kobietę. Pomimo starań, 79-latka nie udało się uratować. Z kolei kobieta miała ranę kończyny dolnej. W obu przypadkach były to rany powstałe na skutek użycia broni palnej.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci oraz prokurator. Jak nam przekazano, z przeprowadzonych na miejscu czynności wynika, iż najprawdopodobniej było to samobójstwo. Z kolei kobieta została ranna przypadkowo.

Osoby uczestniczące w zdarzeniu są małżeństwem. Wiadomo już, że strzały padły z długiej broni, którą mężczyzna posiadał legalnie. Miał na nią pozwolenie z uwagi iż był myśliwym.

Życiu 75-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Przetransportowano ją do szpitala. Obecnie cały czas prowadzone są czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności a przede wszystkim przyczyn zdarzenia.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

21 komentarzy

 1. 79 lat i pozwolenie na broń? Trochę przesada,

  • ty jesteś przesada!
   pozwolenie na broń nie powinno istnieć, jeśli już to zakaz posiadania broni dla osób karanych i chorych psychicznie.
   niestety żyjemy w socjalistycznym pokomunistycznym kraju, gdzie ani milicja, ani wojsko, ani lewicowe jak i socjalistyczne partie, które od lat mają większość w tym kraju nie chcą, aby obywatel miał broń bo wówczas może to dla nich być niebezpieczne i nie będzie jak łańcucha skracać suwerenowi.
   ale jak wiadomo 75% Polaków to niewolnicy hołdujący komunizmowi i socjalizmowi więc nie widzę możliwości poprawy sytuacji w tym kraju

   • Zgadzam się z Tobą, powinniśmy wrócić do czasu dwudziestolecia między wojnami w których to pozwolenie wydawała lokalne Starostwo. I odbywało się na zasadzie nie karany dostajesz karany nie dostajesz, a nie tak jak za komuchów, uznaniowość, opinia fochy etc, etc, etc..

   • Chory to Ty jesteś… każdy kto nie był karany może mieć pozwolenie na broń…i dobrze że nie wszyscy mogą ją mieć..popatrz co się dzieje w USA… W naszym kraju i tak 40% społeczeństwa ma broń..nielegalnie …różną…tylko mądrym ludziom można dać broń do ręki ..

    • Gondol Jerzy z Nadwisły

     Od 12 lat jestem obywatelem US a od prawie 3 mieszkam na Alasce, terytorium ok. 6 razy większe od Polski, społeczeństwo to istny mix, większość ma „coś za uszami”, ale jeśli ktoś nie ma sądowego zakazu posiadania broni, to może ją mieć (każdy dorosły obywatel Alaski).
     Kiedy kupowałem swoje 2 pierwsze sztuki broni, po prostu poszedłem do sklepu wybrałem (PL-15 i tzw. pompkę. Poproszono mnie o kartę ubezpieczeniową i prawo jazdy… pan sprzedawca poinformował mnie, że musi wykonać telefon, potrwa to ok. 15 minut i wyszedł na zaplecze. Kiedy wrócił wypisał paragon do kasy. Kiedy wróciłem do siebie (ok. 800 km od tego sklepu) jedyne co musiałem to zgłosić, na posterunku policji, że mam broń i jaką. Tyle. Życzę Wam, żebyście w Polsce mieli taką demokrację.

     • Niby tak. Ale popatrz w dane. Ileż to niewinnych osób ginie tylko dlatego że broń łatwiej kupić niż flaszkę. Ile osób zabijają policjanci bo mają obawę że zatrzymywany może strzelić do nich. Rachunek nie jest taki prosty. Nie życzę abyś przypadkiem stanął na drodze kogoś komu świat przeszkadza

      • Gondol Jerzy z Nadwisły

       Może dlatego, że istnieje świadomość, że każdy (prawie każdy) ma tu broń, tak mało jest tu świrów, którzy mają parcie na strzelanie takie jak nie które wasze panie na refundację przez NFZ na zapłodnienie in vitro, a może dlatego, że znają znaczenie napisu na każdej tablicy rejestracyjnej: „Ostatnia granica” ?
       Nie wiem, nie dociekam.

       • Akurat świrów w US nie mniej niż gdzie indziej . Liczba zabitych z broni palnej idzie w tysiące co roku. Większość dlatego że świr miał broń.

     • Coś i u nas w tej sprawie drgnęło. Niby niewiele, ale trzeba wspomnieć, że od ładnych paru lat możemy kupować broń rozdzielnego ładowania (czarnoprochowce) bez oglądania się na fochy urzędników i urzędniczek z „Biura Szeryfa”? Z drugiej strony, ochoczo wprowadzane przez rządzących regulacje eurokołchozowe mogą to, niestety, zatrzymać?

    • @Ojojoj Co takiego dzieje się w USA? Żyją sobie normalnie, mają broń i poza kilkoma wyjątkami jak Chicago gdzieniegdzie życie toczy się normalnie. Zasada polega na tym że jeśli ktoś wyciągnie broń i strzeli albo będzie usiłował strzelić do kogoś to sam dostanie kulkę w plecy od przypadkowego przechodnia. Kraj z jakimiś 330mln ludzi i na taką liczbę ludności trafi się od czasu do czasu jakaś strzelanina która o ironio najczęściej znajduje się w strefie gdzie tej broni nie można mieć… Taka sytuacja potem jest nakręcana przez media i powtórzona tyle razy że jak ktoś jest głupi to to kupi i tyle.

 2. Samobójstwo….no to co on sobie w nogi strzelał że żonie się oberwało?
  Czy żona pierwszy raz nie trafiła? Hmm

 3. jaka to przyjemnosc strzelania do biednych zwierzat ale jak jest asf czy cos innego i trzeba odstzrelic to sie im nie oplaca

  • @war 321 z tymi biednymi zwierzętami to jest tak że locha ma jakieś po 5 młodych tak 2 razy do roku i nie da się nie strzelać bo po 2-3 latach tyle by tego było i tak wielkie szkody dla rolników że jakby ci przyszło płacić za żywność kilka razy więcej to nadal biedne zwierzątka? Z drugiej strony jak dasz drapieżnika w postaci wilka to wybije to co słabsze, rozmnoży i okaże się że człowiek w szczególności dzieci będą celem gdy taki wilk poczuje głód.

 4. Dostał rachunek za gaz?

  • Nie, był chory na nowotwora z przerzutami i nie chciał być dla nikogo ciężarem. A co do broni i głupich komentarzy, był myśliwym ??

 5. Nikt nie wie co dzieje się w czterech ścianach za zamkniętymi drzwiami.

 6. Coś go bolało

 7. A tym czasem w Szwajcarii
  pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

 8. Masz rację turysto.Pozwolenie powinny wydawać starostwa.Policja powinna ścigać przestępców a nie bawić się w papierologię /WSA/.Był taki projekt,ale przepadł pewnie na skutek lobbingu policji.Kiedyś w KW na Narutowicza można było sprawy zezwoleń załatwić od ręki.Dzisiaj po dobrych zmianach to droga przez mękę.

 9. Nie wyobrażam sobie, żeby obecna młodzież, gdzie co druga osoba jest pod wpływem czegoś, nawet niewiadomo czego miała możliwość legalnego posiadania broni. Gineliby niewinni ludzie.

 10. Ale przecież myśliwi są dla nas. W razie kłopotów nas obronią.

Z kraju