Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na Lubelszczyźnie wprowadzono zakaz używania fajerwerków. Wyjątek stanowi Sylwester i Nowy Rok

Od wigilii, aż do końca stycznia, na terenie województwa lubelskiego będzie obowiązywał zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Bez konsekwencji petardy i fajerwerki mogą być odpalane jedynie w Sylwestra i Nowy Rok.

W okresie świąteczno-noworocznym, na terenie województwa lubelskiego, nie będzie można używać materiałów pirotechnicznych w miejscach publicznych. Rozporządzenie w tej sprawie wydał właśnie wojewoda lubelski Lech Sprawka. Związane jest ono z zapewnieniem ochrony życia, zdrowia i mienia osób oraz porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.

Zakaz wejdzie w życie 24 grudnia i będzie obowiązywał do 31 stycznia 2022 roku. Wprowadzono jednak od niego wyjątki. Przede wszystkim nie obejmuje on dni 31 grudnia i 1 stycznia, a więc Sylwestra i Nowego Roku. Dodatkowo zwolnione są z niego podmioty zawodowo trudniące się organizacją pokazów pirotechnicznych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych obowiązuje przez cały rok, jednak służby porządkowe czy też funkcjonariusze reagują dopiero wtedy, gdy mieszkańcy poproszą o interwencję. Chodzi o zakłócanie ciszy, spokoju lub porządku publicznego. W okresie obowiązywania rozporządzenia, wykroczeniem ma być każde użycie petard czy fajerwerków bez względu na to, czy zakłócają one spokój mieszkańców czy też nie.

(fot. lublin112)

24 komentarze

 1. OBUDŹ SIĘ POLSKO ❗❗❗

  LECH SPRAWKA ODLECIAŁ PO SZCZEPIENIU NA JEDYNĄ DO NIEDAWNA CHOROBĘ…
  ZAMIAST RADOŚCI I DOBROCI WIDOCZNYCH KILKA LAT TEMU W JEGO OCZACH WIDAĆ OBECNIE JEDYNIE OBŁĘD I STRACH…
  NALEŻAŁOBY ZADAĆ PYTANIE:
  -PRZED KIM LUB CZYM TEN STRACH⁉️

 2. RÓB CZARNY PROCH SAM ?❗

  Nie kupujta fajerwerków ❗
  Saletra do peklowania, węgiel drzewny…
  Proporcje znajdź sam…
  I masz czarny proch za pół darmo ❗
  ?

 3. ja uważam ze to bardzo dobry pomysł !

Z kraju