690 680 960

Myślała, że dzwoni jej syn. Kosztowało ją to 9 tysięcy złotych

Nie pomagają apele o ostrożność, nie skutkują też liczne informacje o straconych niejednokrotnie oszczędnościach całego życia. Oszuści wciąż wyłudzają pieniądze od starszych osób.

W środę przed południem, mieszkanka Zamościa odebrała telefon, gdzie mężczyzna po drugiej stronie przedstawił się jako jej syn. Poinformował ją, że spowodował poważny wypadek drogowy w którym ucierpiały inne osoby. W tym czasie oddał słuchawkę drugiemu mężczyźnie, który wyjaśnił, iż jest policjantem.

Wytłumaczył kobiecie, że może załatwić, by jej syn nie odpowiadał za spowodowanie wypadku a tym samym, pozwoli mu to uniknąć kary. Jednak by załatwić sprawę polubownie, potrzebuje pieniędzy. Mieszkanka Zamościa zgodziła się i niebawem przekazała 9 tysięcy złotych nieznajomemu, który zgłosił się po ich odbiór.

Chwilę później 65-latka zadzwoniła do swojego syna, by powiedzieć mu, iż pieniądze już przekazała. Ten zaskoczony wyjaśnił, że nie brał udziału w żadnym wypadku a tym bardziej nie prosił o pieniądze. Wtedy o sprawie powiadomiono policję.

Jak się okazało, funkcjonariusze odebrali już wcześniej kilka zgłoszeń o podobnych telefonach do starszych mieszkańców Zamościa. Jednak nikt nie uwierzył w historię o wypadku.

Policjanci poszukują oszustów.

(fot. lublin112)
2016-02-04 20:45:57

reklama

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

7 komentarzy

 1. niby jeszcze nie bardzo wiekowa . Ale już coś nie halo pod pokrywą

 2. nie poznala ze to nie jej syn przez telefon??? cos tu nie rozumiem… czemu starsi ludzie sa tacy naiwni :/ ciagle sie o tym mowi ze wyludzili tu i tam a nadal to nic nie daje :/

 3. Teraz niestety 9 tys na minusie…

 4. Z tym to trzeba teraz uważać. Dzwonią gdzieś z zagranicznych nr i nabijają kabze.

 5. Nie rozumiem nadal po co komu telefon stacjonarny, rachunek to minimum 40zł plus koszty rozmów, do tego nie widzimy kto dzwoni – jaki numer. Nie będę reklamować tutaj jednego operatora komórkowego – ale jest taka opcja płacisz 35zł i masz sms i rozmowy do wszystkich bez limitu i do tego pakiet 3GB. (Pakiet GB się sumuje z kolejnym mc) Czego tutaj potrzebować więcej ? Do tego można na stronie internetowej u operatora zablokować wszystkie połączenia Premium, ustalić limit miesięcznej kwoty czy nawet zablokować połączenia z zagranicy, a nawet zablokować numery zastrzeżone – że nikt z żadną reklamą się do nas nie dodzwoni.

  Mają telefon komórkowy – nawet losowy wybierając numer nie wiemy do kogo się dodzwonimy, czy ta osoba mieszka w Krakowie czy w Warszawie czy na jakieś wsi – nie wiemy też nawet ile ma lat. Ale wybierając losowy numer komórkowy mamy duże prawdopodobieństwo że dodzwonimy się do osoby młodej która nie da się oszukać. Więc tym samym praca takiego oszusta będzie mocna narażona na niebezpieczeństwo i stratę czasu w poszukiwaniu ofiary.

 6. Naprawdę w to wierzysz co piszesz?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas