Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mroźna noc w regionie. Na termometrach miejscami -5 °C

Zgodnie z prognozami to była mroźna noc w cały woj. lubelskim. Z danych przekazanych przez IMGW wynika, że w regionie odnotowano miejscami -5 °C przy gruncie. Sadownicy zaznaczają, że miniona noc będzie miała tragiczne skutki.

W ostatnich godzinach, województwo lubelskie doświadczyło gwałtownego spadku temperatur, który będzie miał poważne konsekwencje m.in. dla sadowników. Temperatura miejscami spadła do poziomu -5 °C. Przymrozki mogą mieć katastrofalne skutki dla rolników, którzy już rozpoczęli sezon sadzenia i uprawy. Z danych przekazanych przez IMGW wynika, że w woj. lubelskim na znacznym obszarze temperatury na wysokości 5 cm wahały się od -5 °C do -2 °C. Tylko przy granicy zarejestrowano 2 °C.

Z danych zarejestrowanych przez stacje pogodowe wynika, że temperatury były niskie w różnych częściach regionu. Na przykład w Braciejowicach odnotowano -2,81°C, w Józefowie nad Wisłą -3,48°C, w Szczekarkowie Kolonii -3,54°C, w Malinowszczyźnie -4,81°C, a w Dąbiu -3,41°C. Te liczby świadczą o intensywności przymrozków, które mogą poważnie zaszkodzić uprawom i sadom. Sadownicy informują wprost, że miniona noc będzie miała tragiczne skutki.

Niskie temperatury dały się również we znaki w innych regionach kraju. W Jeleniej Górze zanotowano przy gruncie -10 °C. Z kolei stacja meteorologiczna Jakuszyce, powiat karkonoski, woj. dolnośląskie o godz. 6.00 zanotowała -11,7°C. W całym pasie zachodniej Polski na termometrach notowano wartości od – 6 °C do 0 °C. Najcieplej było w północno-wschodniej części kraju, tam na termometrach zarejestrowano w większości wartości powyżej 0 °C.

 

10 komentarzy

 1. Marian vel Marianna.

  Oj biedne rolniki… oj…oj. Co ja teraz będę jadł? A nic kupię lepsze zagraniczne niż te wasze chemiczne. Uważam, że rolnictwo w UE to już przeżytek i mam nadzieję, że UE jak najszybciej się z nim rozprawi.
  Tak dla zielonego ładu!

  • A tak poza tym wszystko ok, leki przyjęte?

  • A wiesz że poza jest znacznie gorzej? Do tego nie na żadnej kontroli czym i w jakiej ilości się stosuje? Nie? To się nie odzywaj jeśli nie masz zielonego pojęcia. Zielony ład to nie tylko rolnictwo, ale też inne dziedziny gospodarki. Ale jeśli chcesz go wprowadzić, to zamknijcie granicę. Jak zaczniecie płacić za energię i żywność kilka razy tyle jak teraz to możemy porozmawiać. UE robi to samo co że swoim przemysłem – wyniosła znaczną część z Europy i udaje że jest eko.

  • Nie wiem co bierzesz ,ale skontaktuj się z lekarzem bo dobrze to nie wygląda

 2. Dziadek Józek ze Slamsowa

  A w „regionie” slamsowa było -3,5°C
  Dopiero co wschodzący koperek do młodych ziemniaczków prosto z Niemiec, szlag trafił.
  Oczywiście dzięki Bogu !!!

 3. I to jest problem – rolnik może sobie pielęgnować przykładowo sąd cały rok przyjdzie przymrozek lub spadnie grad i wszystko trafia szlak, rok w plecy i jakie koszty jeszcze do tego.

 4. Że przymrozki to normalne dopiero końcówka kwietnia może wcześniejsze { ogrodniki } truskawka malina czy inne owoce kwitnące puzniej dadzą radę nie wiem jak z porzeczką czy agrestem Chmiel też powinien odbić na nowo najgorzej szkoda rolników którzy mają sady wiśniowe czy jabłkowe a po za tym coś się pogodzie po,,,,,,,,ło i wszystko za wcześnie zakwitło ps. zanim zaczniecie pisać głupie komentarze to mieszkam na wsi więc wiem co nieco pozdro dla kumatych

 5. Przymrozki w drugiej połowie kwietnia to nic niezwykłego. Niezwykłe to było lato pod koniec marca i na początku kwietnia.

 6. To się nam planeta zapaliła.

Dodaj komentarz