Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Możliwości miast na Lubelszczyźnie w przyjmowaniu uchodźców są na wyczerpaniu. Prezydenci wskazują, że czekają na systemowe rozwiązanie

Do tej pory z zapewnieniem pomocy uchodźcom z Ukrainy samorządy uporały się w miarę bezboleśnie. Jednak obecnie możliwości lokalowe, rzeczowe i finansowe miast na wschodzie Polski są już na wyczerpaniu. Prezydenci miast wskazują również, że rząd nie zauważa najpoważniejszych problemów.

67 komentarzy

 1. A gdzie jest rząd? Du.a i Mateuszek-Kłamczuszek pławią się w światłach jupiterów ale na pomoc dla uchodźców nie ma. Teraz nie ma a nie za kilka dni czy tygodni. Co robi wojewoda Sprawka? Nic, kompletnie nic. Jak wysłał swoją pracownicę do koordynacji pomocy na dworcu PKS to poobrażała i wyganiała wolontariuszy. Cały PIS, hasła, slogany, zero konkretu i efektywności tylko jakoś na końcu wychodzi, że winna opozycja i zagranica a swoi i tak zarobili. Tylko abolicji brak. Ale znowu będą próbować…***** ***
  PS. Wszystkim, którzy pomagają bezinteresownie wielki szacun!!!

 2. A PIS zamiast pomagać obchodzi kolejną miesięcznicę wiadomo jaką i stara się jak może jednoczyć wszystkich Polaków w obliczu zagrożenia:
  Podczas miesięcznicy smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie doszło do szarpaniny między aktywistami Lotnej Brygady Opozycji a posłem PiS Bartłomiejem Wróblewskim. Na nagraniach widać, jak poseł próbuje siłą ściągnąć maskę jednej z kobiet.

  • To ten co miał być bardzo obiektywnym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. To chyba z frustracji, że nie dostał lukratywnej posadki bo prawa obywatela to dla niego prawa powiedziane i szanowane przez przez Prezesa. ***** *** i kler

  • PO i lewica działa w europarlamencie na szkodę Polski to przez takich pustaków jak ty blokowane są pieniądze dla Polski.

   • Właśnie przez takich Polaków jak ty PIS rządzi na szkodę całej Polski, twoją i moją bo ja też jestem Polakiem, chociaż nie klękam przed karłem-kaczorem.

   • Polak? Pieniądze blokują pisowskie zera co nie szanują prawa np Mister „zero ” zwany też cienkiszonem. Jeśli tego nie rozumiesz to Twój problem ale nie ogłupiaj innych jak ten d…k ruski na literę Ł.co łże jak pies.

  • pis pracuje bardzo cireżko . pis(TK) ogłosił że karta praw człowieka jest niezgodna z konsytucją i że przestepstawa popełnione od roku 2015 przez polityków pis były robione w stnaie wyższej konieczności. sku..stwo

 3. to tylko 1,5 miliona ich u nas z 44 w ogóle. Ludzie jak przybedzie np. 10 milionów to po ich głowach bedzie można dojść do warszafki.
  Zabić putina s karwy ……syna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Tylko 1,5 miliona? Większość już i tak pojechała dalej bo jakoś nie podoba im się ta pisowska szczodrość. Tylko Polakom pasi 🙂

   • Wszystkie gnidy lewackopełowskie wysłać na front na Ukrainę będzie spokój w kraju zdrajców nam nie trzeba.

    • Polska to piękna kraja, są jeszcze inne opcje niż tylko PIS i PO. Ten, kto tego nie widzi niezbyt rozgarnięty jest.

     • Twoja opcja to na 100% Hołownia albo Lewica, bo nic innego nie zakładam. Czyli wychodzi na to samo co PO albo jeszcze gorzej, bo to jeszcze większe….

 4. Jeszcze tak około miliona weźcie, Polaków na bruk a przyjaciół z Ukrainy zakwaterować.Tam teraz wojna to naturalne, że trzeba pomóc, tylko jakim kosztem?Może ktoś się przebudzi wkońcu,to są ludzie i trzeba to ogarnąć i zagospodarować.Teraz najważniejsze aby się lansować w mediach jak to się udzielają,ale to nie zabawki, że za parę dni zostawisz wyrzucisz.Tych ludzi trzeba utrzymać i kto za to zapłaci?Chyba, że TVP oglądać i po problemie.

 5. zamknąć granicę z ua

 6. To dopiero początek tego cyrku

 7. panswo nic nie robi tylko taki zielinski duda emilewicz albo dowrzyczk pojadą ie polansowac na tle uchodźcow
  wszytko robią samorzady, ktore pis pozbawił kasy

 8. Pis świetnie sobie poradził podczas kryzysu covdowego poradzi sobie podczas najazdu uchodźców to nie przygłupy z peło co nic nie potrafią przy najbliższych wyborach 100% poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

 9. Putin doskonale wie co robi Ukrainę mógł zdobyć w trzy dni ale poco cel jest taki żeby zalać uchodźcami europe później zakręcić kurek z gazem i ropą i cała Europa padnie z głodu.

 10. Czy to nie spotkały się przypadkiem parobki Tuska, domagają się systemowych rozwiązań od rządu,ale jednocześnie wszyscy bojówkarze PO krzyczą żeby pieniądze dawać tylko im z pominięciem rządu,a ile pieniędzy rząd już przeznaczył na tą pomoc, ci niby prezydenci udają,że tego nie widzą, Żuk chce żeby co wojewoda robił? Stał nad nim i mówiłu co ma robić? Cz żeby ładowal kase bez ograniczeń a żeby Żuk mógł robić z tym co chce. Trzeba spytać teraz wwojewody o dane co on z ramienia rządu zrobił. Lempartowa się teraz aktywizowała i chyba chciała by żeby Unia pieniądze dawała jej. T jest dopiero banda.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo