Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Możliwości miast na Lubelszczyźnie w przyjmowaniu uchodźców są na wyczerpaniu. Prezydenci wskazują, że czekają na systemowe rozwiązanie

Do tej pory z zapewnieniem pomocy uchodźcom z Ukrainy samorządy uporały się w miarę bezboleśnie. Jednak obecnie możliwości lokalowe, rzeczowe i finansowe miast na wschodzie Polski są już na wyczerpaniu. Prezydenci miast wskazują również, że rząd nie zauważa najpoważniejszych problemów.

67 komentarzy

 1. Czy was wszystkich od tego jadu posrało , przecież to nasz wspólny problem zamiast wylewać wiadra gówna swoje głowy i licytować się kto robi więcej albo daje więcej trzeba wspólnie opracować plan działania , i tak np. ewidencja po pierwsze baza danych państwo, do niej każdy urzędnik każdego szczebla mógłby mieć dostęp aby uzupełniać potrzeby oraz wpisywać co może zaoferować, to w naszym zakresie co możemy (pomagać w miarę możliwości). I mam pytanie gdzie te „wielkie demokracje” co tak chcą pomagać gdzie tu słyszymy o cenie dziennego zakwaterowania?? . Oczekuję na konstruktywną opinie

 2. Mam pomysł jak rozwiązać ten problem.Niech każda parafia katolicka w Polsce da przykład i przyjmie pod swoją opiekę przynajmniej jedną rodzinę uchodźców(w zależności od możliwości,bo w mieście często Kościół ma duże większe zaplecze mieszkalne).

  • Ten pomysła trochę spóźniona. Już niejedna parafia zakwaterowała uchodźców w domach pielgrzyma. Parafianie zrobili i robią zbiórki na ich utrzymanie, w kościołach była przeznaczana na ten cel taca. Co zrobiła tęczowa organizacja?

   • I wszystkie zbiórki przez Caritas. Ciekawe ile z tego trafi na pomoc dla uchodźców? Bo Caritas swoim wieloletnim zwyczajem nie przedstawia żadnych wiarygodnych danych, wszystko na słowo.

    • Caritas, PCK udzielili ogromnego wsparcia. Ochojska zamiast koordynować PAH na granicy – pilnuje swojej synekury w PE i głosowań, by pozbawić Polskę należnych jej funduszy. Wczoraj coś wydziwiała o bałaganie na granicy i o jakimś rasizmie.

  • Już każda parafia przyjęła a ty?

 3. Gdzie lewactwo i tęczowe błazny dlaczego nie pomagają?

  • Lewactwo się melduje. Od 3 dni ciągle piorę ręczniki i pościel dla uchodźców, bo przecież każdej nowej grupie trzeba wydawać czyste rzeczy. Pralka chodzi non stop, a mieszkanie jest zastawione suszarkami

  • Na posterunku, razem z katolami pomagają

 4. działać nie oszukiwać

  Po blokuje należne pieniądze z UE a teraz dziwi się że ich nie ma to prawie podobne do ławrowa co tylko wspiera Ukrainę. Ciekawe czy na tym spędzie ustalili również gdzie będą marsze takich kolorowych co nie bardzo wiedzą czy są mężczyzną czy kobietą. Wolontariusze i mieszkańcy nie organizowali spędów aby pomóc naszym braciom a ci tylko widzą zagrożenia dla swojej pozycji politycznej. Społeczeństwo już oceniło i dobrze że mamy taki rząd jaki mamy a niedobrze że mamy taką bezmyślną łopozycję.

 5. do redakcji ,może by tak czasowo wyłączyć komentarze aż wyzdrowieją z zaciekłości ?

  • Nie wyzdrowieją. Będzie coraz więcej uchodźców coraz mniej ochotników do pomocy. To się tylko wzmocni ten hejt.

 6. jarek nie zes.raj się

Z kraju

Polityka i społeczeństwo