Mieszkanka Łęcznej straciła 10 tys. złotych. Uwierzyła, że wnuczek miał wypadek

Po raz kolejny starsza osoba padła ofiarą oszustów. Tym razem 83-letnia mieszkanka Łęcznej uwierzyła w historię o wypadku wnuczka.

Do oszustwa doszło w poniedziałek przed godziną 14 w Łęcznej. Do 83-letniej kobiety na telefon komórkowy zadzwonił mężczyzna i podał się za jej wnuczka. Rozmówca oświadczył kobiecie, że miał wypadek i potrzebuje pieniędzy, ponieważ musi je przekazać poszkodowanemu.

– Mężczyzna prosił o pożyczenie jakiejkolwiek kwoty. Przejęta kobieta postanowiła pójść do banku. Wypłaciła z konta 10 tys. zł. Pieniądze przekazała we wskazanym miejscu w Łęcznej obcemu mężczyźnie, który według „wnuczka” miał jemu dostarczyć – informuje mł. asp. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

O tym, że kobieta została oszukana, zorientowała się w momencie rozmowy z prawdziwym wnukiem. Teraz oszustów poszukują policjanci.

2016-04-26 11:25:01
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. A tak renciści biadolą że nie mają kasy że emerytury niskie , a co drugi ma na koncie sporą gotówkę .A ile jęczenia że 500+ będzie na dzieci , najlepiej emerytom dać te 500+ i niech dalej składają w skarpety i na kąta .

  • Solejuk - w relacji na żywo prosto z ławeczki

   Renciści biadolą z przyzwyczajenia. Prawdziwych rencistów jest może 10-15% z tych co biorą renty.
   Reszta renty ma za łapówki. Ta tu opisywana „poszkodowana”, pewnie dorabiała na czarno, a teraz kiedy oddała „wnusiowi” kasę przeznaczoną na łapówę nagle wyzdrowieje i wróci do pracy.
   Gratulacje dla „wnusia Janosika”.

   • Super że włączyłeś myślenie. 83 latka do pracy. Gratuluję spostrzegawczości. Pokolenie ludzi którym myślenie sprawia ból a krytyka przyjemność.

 2. Tyle się trąbi o fałszywych wnuczkach w radiu i telewizji, no cóż ale jak się tylko słucha Radia Maryja i ogląda telewizję Trwam to się nie wie bo tam nie mówią.

 3. Tyle się o tym mówi a dziadki dalej oporne na wiedzę. Bo szkoda 2 minut rozmowy przez telefon, zeby sprawdzić

 4. hahahahahah znowu to! Nie ma nad czym płakać 😀 ale na foto jest WINCYJ niż 10 tysięcy 😛 nawet jakoś nie żal mi tych ludzi 🙂

 5. a Kto pracuje w tych bankach ? babcia uwierzyła przejęła się to nie myśli racjonalnie a pracownicy banku ? tyle się o tym mówi nie mogą być wyczuleni na wypłatę gotówki przez starsze osoby? wystarczyłaby krótka rozmowa z petentem ale po co..chyba że mają coś wspólnego z tym

 6. a jeszcze poruszę wątek skąd renciści mają kasę… Wypracowali sobie przez wiele lat , więc po co te głupie komentarze..

  • Marysia nie zawsze dziewica

   Mylisz rencistów z emerytami „Iwo” – różnica jest taka, że to emeryci na swoje emerytury wiele lat pracowali (np. ja 44 lata), natomiast renciści ślizgali się na 4 literach tych pracujących, często śmiejąc im się w pyski, że są tacy głupi i pracują, zamiast „załatwić” sobie rentę.
   A wracając do owej „poszkodowanej” – wcale mi jej nie żal bo głupia.

 7. pewnie ktoś ze znajomych maczał w tym palce

  • Dziwna sprawa ze ktos znał nr komórkowy babci z Lecznej. Ale przecież jest super monitoring to go zaraz złapią.

  • Na pewno ktoś ze znajomych maczał w tym palce tylko pytanie kto na tyle nie lubi tej starszej Pani, że był w stanie ją okraść. Najłatwiej takich fałszywych znajomych zdemaskować w taki sposób, że jak my coś chcemy od nich to oni nie mają dla nas czasu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą