Mieszkaniowi oszuści wpadli w policyjną zasadzkę

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn którzy podstępem wymusili na mieszkańcu powiatu świdnickiego sprzedaż im jego mieszkania, a później nie zapłacili mu za to ani złotówki. Próbowali zrobić jeszcze raz tak samo, ale wpadli w policyjną zasadzkę.

Operacyjni z VII komisariatu dowiedzieli się o tym, że jeden z mieszkańców Świdnika padł ofiarą oszustów. Jak ustalili policjanci, 42-latka nachodzili od jakiegoś czasu dwaj mężczyźni. Jednego z nich znał, ponieważ wynajmował mu swoje mieszkanie. 37-latek miał wiedzę na temat zadłużenia mężczyzny, więc zaproponował mu pomoc.

Namówił 42-latka na sprzedaż mieszkania, a tym samym pozbycie się długów. Wykorzystując nieporadność 42-latka i jego potrzebę wybrnięcia z tarapatów, wzbudzając w nim zaufanie, razem ze swoim znajomym dokonali wszystkich formalności niezbędnych przy sprzedaży mieszkania.

Właściciel lokum miał otrzymać obiecane 80 tys. złotych. Pieniądze miały trafić na konto 42-latka. Jak się okazało, 37-latek uzyskał dostęp do konta i tak naprawdę 42-latek nigdy nie zobaczył należnych mu pieniędzy. Co więcej, jego mieszkanie zostało sprzedane już komuś innemu za kwotę dwukrotnie wyższą.

Pokrzywdzony nie zgłosił tego oszustwa na policję. Dopiero kiedy sprawą zainteresowali się operacyjni z VII komisariatu, wtedy mężczyzna zgodził się złożyć zawiadomienie. Jak się okazało oszuści próbowali doprowadzić do kolejnej transakcji. Wiedzieli o tym, że 42-latek posiada jeszcze jedno mieszkanie. Tak jak poprzednio, wielokrotnie wydzwaniali do niego i nachodzili namawiając do kolejnej transakcji.

We wszystkim przeszkodzili im policjanci. Kryminalni wiedząc, że sprawcy chcą umówić się z nim w ustalonym miejscu, wspólnie z policjantami ze Świdnika zorganizowali zasadzkę. 37-letni mieszkaniec Świdnika i jego 36-letni wspólnik z Lublina nie spodziewali się obecności funkcjonariuszy. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Mężczyźni na VII komisariacie usłyszeli zarzuty oszustwa. Sąd aresztował ich na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Teraz będą sobie cele odsprzedawać hahahah..barany jedne..!!

 2. Dobry komentarz.
  Za pierwszym razem przeczytałem barany jëb….ne.

 3. ten facet to musiał być jakiś niedorozwinięty ???…pewnie odziedziczył te mieszkania…bo sam sie ich na pewno nie dorobił

 4. może mieli coś na niego, szantaż, stare ubeckie metody

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online