Mieli przebywać na kwarantannie. Nie było ich w domu, bo pojechali kupić samochód

Wczoraj radzyńscy policjanci podczas kontroli osób przebywających na kwarantannach nie zastali w jednym z mieszkań dwóch osób. Jak się okazało, kobieta i mężczyzna udali się do Siedlec po zakup auta.

W niedzielę po południu policjanci z Radzynia Podlaskiego pojechali do jednej z miejscowości w gminie Ulan-Majorat, w celu kontroli osób przebywających na kwarantannie. Jak się okazało, mundurowi nie zastali tam mężczyzny i kobiety, którzy objęci są obowiązkową kwarantanną. Funkcjonariusze zadzwonili więc do jednej z osób i uzyskali informację, że oboje są na spacerze około 3 km od miejsca odbywania kwarantanny i pod wskazany adres dotrą za około godzinę.

Po upływie tego czas policjanci ponownie pojawi się pod wskazanym adresem, ale nikogo nie zastali. Jak ustalili mundurowi 28-latek i 23-latka nie przebywali na spacerze. Powodem opuszczenia miejsca obowiązkowej kwarantanny był wyjazd do Siedlec po zakup auta wraz z bratem 28-latka.

Funkcjonariusze wdrożyli już procedurę w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, który określa odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby sprawującej nad nimi pieczę. Za opuszczenie miejsca kwarantanny grozi kara grzywny do 30 tys. zł.

(fot. Policja)

38 komentarzy

 1. to taka oferta „wiązana”

 2. Mam nadzieję że te grzywny będą orzekane,jak patusom szWagier,albo teściowa co brajanka pilnuje jak jadą na zmywak zejdzie ,i nawet wystawnej konsulacji dla familiji jak zejdzie nie zrobia,to może zmądrzeją.

 3. Nie grozi tylko dopier…. po 30tys. To nastepny zastanowi się zanim wylezie z domu. Skoro obowiazkowa kwarantanna to OBOWIĄZKOWA i na spacer zakaz!
  Ludzie ogarnijcie sie! 14dni w domu nie mozecie wysiedziec ? A spacery tez nie uciekną otwórz okna wywietrz mieszkanie 2 tyg wytrzymasz. Ja nie majac kwarantanny siedze w domu bo boje się o rodzinę i o to ze moge nie wiedzac nawet przeniesc wirusa sam nie chorujac.

 4. Mam nadzieję, że to nie będzie po symbolicznej stówce.

 5. Oj, drogi ten samochód +60tys. 😉

 6. Jeszcze PIS musi więcej ściągnąć potencjalnie zarażonych, oczywiście braciszek nie jest objęty kwarantanną mimo że spędził z nimi co najmniej kilka godzin i dalej może latać po biedronkach lidlach i zarażać innych. Totalna głupota z tą kwarantanną powinni ją odbywać w jakiś koszarach czy innych miejscach pod stałym nadzorem policji a nie każdy sobie bez żadnej kontroli bo tym się nie udało, ale ilu było takich ktorym się udało wyjść i wrócić?

 7. Haha ciekawe czy pod respiratorem będzie tak kozaczył jeden z drugim.

 8. po 30 od głowy się należy.

 9. Puki w mediach nie zostaną naglośnione zasądzone przez sąd kary po te 30 tys ,to zapomnijcie ze kwarantanna bedzie przestrzegana

 10. W taki sposób patologia roznosi zarazę po całej Polsce. Dowalić takim 30 tys i się nie pier.. jak siano maja w głowie.

 11. Po co to było zwozić do kraju? Liznął grosza na zmywaku i królem świata myśli że jest.

 12. Pomimo RODo,w takich przypadkach powinni podawać do publicznej wiadomości dane osobowe + bezwzględnie 30 tysięcy a nie do 30 tysiecy.

 13. Ta cała kwarantanna jest śmieszna przyjezdza ktoś do Polski ma 14 dniową kwaranntane mieszka z rodzina w jednym mieszkaniu a rodzina tego osobnika normalnie wychodzi do sklepu pracy itd nikt już nie sprawdza rodziny i jaka to kwarantanna?

  • W Izraelu to trzymają kwarantannę w specjalnych obozach. No ale oni są przyzwyczajeni do restrykcji.

 14. Powinni dostać odrazu 30 tys bez czekania na orzecznictwo, potem przez takich chorują miliony, siedzieć 2 tygodnie w domu a jak nie to płacić.

 15. Ale jak tu siedzieć w domu (o pracy zdalnej nie wspomnę), jak teraz wszystkim się zebrało na remonty i rycie i wiercenie, od rana do nocy. :/ Kurła, egoizm i zero wyobraźni.

 16. Ja widzę taki przedział dla nich od 30 do 30 tysięcy i nie ma zmiłuj!!!

 17. W Janowie dostał 100.

 18. stać na auto to istać na 30000 zł.

 19. mam nadzieję, że to będzie drogi samochód

 20. alescie się najarali na te 30 tys .zejdżcie ziemię to jest polska ,tu na 30 tys tzreba pracować ponad rok zarabiając najniższą krajową .Po 30 tys to moga karać posłów i innych polityków ,a nie plebs pracujacy

  • Właśnie plebs również. Tak by żadnemu baranowi nie przyszło do głowy nawet nosa za drzwi wychylić.

  • rozsadnyprzeciwglupocie

   chyba nie rozumiesz idei kary w tym przypadku. ma odstraszyć od robienia głupstw, które mogą przyczynić się do zarażania kolejnych osób i ciągnięcia zagrożenia w nieskończoność. 100 zł powstrzyma gagatka? Wątpię, na 100 zł stać niemal każdego, tym bardziej że do knajp się teraz nie chodzi, piwo w sklepie tańsze, to stówa wysupła, więc stówka go nie powstrzyma. na 30 tysi stać każdego? No raczej nielicznych, więc to może skutecznie ostudzić kretyńskie zapały, pojął ?

 21. Kara żeby była skuteczna musi być dotkliwa.

 22. No to nowego Audi 80 nie będą mieli za co kupić…Boże ludziom się dalej wydaje że są nieśmiertelni……

 23. rozsadnyprzeciwglupocie

  takich mi nie żal, do piachu, nie szanujesz czyjegoś życia, nie zasługujesz na swoje, proste

 24. A dostaną pewnie 100 czy 500 zł. Tak to jest w tym libertariańskim grajdołku

 25. To od razu niech ten głąb ze swoim szonem sobie od razu kupią po trumnie i 2 m pod ziemie ich zakopać

 26. Nie dostaną po 100 czy 500zł ale właśnie po 30tys. Takie kary są już orzekane.

 27. Wielka zawisc u małego czlowieczka

  Pies i suka. Nigdy ty nie będzie dobrze… Będą ściągać ich tu ciągle. A oni zato będą się odwdzięczac głosując! Ropite towarzystwo 500+ również!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online