Łuków: Policjanci odzyskali skradzione quady

Łukowscy policjanci odzyskali dwa quady skradzione na terenie powiatu zwoleńskiego. Pojazdy znajdowały się u 40-letniego mieszkańca gminy Serokomla.

W minionym tygodniu łukowscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji na terenie gminy Serokomla może znajdować się skradziony w ubiegłym roku quad marki Honda.

– Informacje te potwierdziły się. W pomieszczeniu gospodarczym 21-latek przechowywał czerwonego quada marki Honda. Po sprawdzeniu jego nr identyfikacyjnych okazało się, że pojazd ten faktycznie skradziono w 2016 roku w powiecie zwoleńskim. Młody mężczyzna oświadczył, że zakupił ten pojazd w ubiegłym roku za 9000 tys. zł. Sprzedający miał poinformować go, że quad został sprowadzony ze Szwajcarii – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Podczas sprawdzania informacji przekazanych przez 21-latka, policjanci dotarli do 40-latka z gminy Serokomla. W jego zabudowaniach gospodarczych mundurowi znaleźli kolejny czerwony quad marki Honda.

– Okazało się, że również ten pojazd został skradziony w 2016 roku w powiecie zwoleńskim. 40-latek tłumaczył mundurowym, że pojazd zakupił w grudniu ubiegłego roku na zachodzie kraju. Zarówno 40-latek jak też i młody mężczyzna nie mieli żadnych dokumentów quadów marki Honda – wyjaśnia asp. sztab. Marcin Józwik.

Quady zostały zabezpieczone. Wkrótce zostaną zwrócone właścicielowi. Teraz policjanci prowadzący postępowanie ustalą dokładnie jaką rolę w kradzieży i sprzedaży quadów mieli 21 i 40-latek.

68-104485

2017-05-03 09:25:30
(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Ze Szwajcarii tym bardziej powinien mieć dokumenty bo sprzęt z tamtąd podlega ocleniu ,zresztą teraz na głupi telefon trzeba mieć kwit zakupu żeby paserki nie przybili .Głupie tłumaczenia .

 2. Jaką rolę? Paserstwo. Okazyjna cena i brak papierów na pojazdy tylko dureń by wierzył w legalność pochodzenia. Czy sprzedający poinformował 21 letniego nabywcę, by poruszał się nabytkiem tylko po polach i najlepiej w nocy? Ciekawe czy dzięcioł zdążył się nacieszyć zabawką za 9 koła. Nie dość, że stracił na chęci posiadania zabawki to jeszcze papiery na starcie ma zafajdane.

 3. chłop ze wsi

  myślę że wiedział co brał

 4. Łapy chu*om poucinać i tyle

 5. Widzę że nie macie pojęcia na temat quadow. Polowa egzemplarzy na allegro sprzedawana jest bez papierów (tzw brak homologacji…), czyli polowa allegrowiczow jest złodziejami?

  • homologacja jest po to żebyś mógł zarejestrować i normalnie po drodze móc jeździć. a papier na zakup swoją drogą. jak kupisz w salonie bez homologacji to jakąś fakturę dostajesz

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki