Z Lublina do Monachium. Nowe połączenie z lubelskiego lotniska i nowy przewoźnik

Od końca marca wrócą loty z Portu Lotniczego Lublin do Niemiec. Nowe połączenie uruchamia brytyjska linia lotnicza BMI Regional. Samolot będzie codziennie latał do Monachium.

Nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin uruchomione zostanie z myślą o pasażerach, którzy planują podróż znacznie dalej, niż tylko do Niemiec. W Monachium znajduje się bowiem duży przesiadkowy port lotniczy, skąd można kontynuować podróż do praktycznie każdego zakątka Europy oraz wielu lotnisk na świecie. Loty do Monachium obsługiwane będą przez nowego przewoźnika na naszym rynku, mianowicie brytyjską linię regionalną BMI Regional.

Pierwszy lot zaplanowano na 27 marca. Z lubelskiego lotniska wyloty będą się odbywały o 11:50 z Monachium zaś o 9:35. Lot będzie trwał godzinę i 40 minut. Inne godziny startów i lądowań zaplanowano w weekendy. W soboty samolot z Monachium wystartuje o 12:40 a w niedzielę o 17:55. Ze Świdnika zaś o 14:50 w soboty i 20:35 w niedziele. Rozkład lotów został dostosowany do porannej i popołudniowej fali przesiadkowej, jaka ma miejsce na lotnisku w Monachium.

Połączenie będzie obsługiwane samolotami embraer ERJ-145, na pokładzie których znajduje się 49 miejsc. Co ważne, dzięki współpracy handlowej jaka przewoźnik posiada z liniami Lufthansa i United Airlines, pasażerowie uzyskają możliwość podróży do ponad 100 miast w Europie, Ameryce Północnej i Azji na jednym bilecie. Te są już w sprzedaży zarówno u BMI Regional jak też w Lufthansie.

(fot. PLL)
2017-01-23 19:23:57

Zobacz również

11 komentarzy

  1. tylko nikt nie napisze ze polaczenie z jfk bedzie kosztowac drozej o jakies 350$- 400$ dlatego lepiej juz pojechac po rodzine do wawy

    • Masz rację, o jakieś 300 drożej. Ale nie w dolcach tylko w PLN. A to już może być atrakcyjne (czas, przesiadki na dalszą podróż itp.)

    • Mi osobiście znacznie sprawniej będzie polecieć ze Świdnika niż dojeżdżać do Warszawy. Dobre połączenie, fajnie, że codziennie.

  2. do Francji proszę.

  3. Kurcze, tragicznie wygląda ten pracownik lotniska ze zdjęcia w tych przykrótkich spodniach.

  4. Chyba ze swidnika.

  5. Dlaczego pomarańczowa linia przebiega mu po nogach i po tablicy stojącej na płycie lotniska?? czyżby photoshop…??

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska