Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie obchody upamiętniające ofiary II wojny światowej (zdjęcia)

W czwartek po południu w Lublinie odbyły się obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystościach udział wzięli posłowie, a także przedstawiciele lokalnych władz, wojska, służb mundurowych i środowisk kombatanckich.

W tym roku mija 83. rocznica ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę. 1 września przypada także Dzień Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka, posłowie, przedstawicielami służb mundurowych, wojska oraz środowisk kombatanckich oddali hołd obrońcom Ojczyzny i wszystkim tym, którzy zginęli na polach bitew walcząc o Polskę.

W trakcie uroczystego apelu przy Pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim nastąpiło wprowadzenie kompanii honorowej i złożenie meldunku, a także odegranie hymnu narodowego. Następnie po apelu pamięci i salwie honorowej złożono kwiaty i zapalono znicze. Na koniec zaś odegrano melodię „Cisza”.

Wojewoda lubelski odczytał list Premiera RP Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników rocznicowych obchodów. Oprócz tego odbył się również przemówienia okolicznościowe wicemarszałka województwa lubelskiego, a także posłów z woj. lubelskiego – Artura Sobonia i Sylwestra Tułajewa.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. prezydenta miasta brak… typowe…

  2. 49 fotka nieogolony żołnierz – żenada. Moja mama twierdziła że elegancki facet to ogolony pachnący i co ważne wygolony kark a teraz to w wojsku jest zwierzyniec

    • … twoja mama jest starej daty … a i wtedy Olbryski był zawsze zarośnięty i cuchnął koniem na kilometr a kobiety za nim szalały

  3. Jak mawiał Boguś Linda: „Prawdziwy facet powinien pachnieć whisky, cygarem i jajami a nie p&dałem”

Z kraju