Lubelscy uczniowie bili rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji. Przez 30 minut prowadzili akcję na fantomach.

Lublin jak i cały region aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. W czwartek, w Szkole Podstawowej nr 21 m. Królowej Jadwigi w Lublinie uczniowie podjęli próba bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem akcji bicia rekordu była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaś ideą akcji to, aby jak najwięcej osób świadomie potrafiło udzielić pierwszej pomocy.

Punktualnie o godzinie 12.00. lubelscy uczniowie, tak jak wszyscy uczestnicy akcji w całej Polsce, rozpoczęli resuscytację. Dzieci mieli do dyspozycji kilka fantomów, zaś nad przebiegiem akcji i prawidłowym wykonywaniem działań ratunkowych czuwali studenci z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przez pół godziny uczniowie bez przerwy prowadzili resuscytację, zmieniając się co kilka minut.

Akcja była także elementem programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Program ten dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki niemu wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Co ważne Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych.

Do akcji włączyło się 569 szkół i organizacji z całego kraju z czego 29 w naszym województwie. Oprócz lubelskiej szkoły były to: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krasnymstawie, Szkoły Podstawowe w Teodorówce, Leśniowicach, Kodniu, Palikijach Pierwszych, Nasutowie, w Sosnówce, Mikłusach, Majdanie Wielkim, Łysołajach, Okszowie, Husynnem, Wólce Petryłowskiej, Dobryniu Dużym, Zielonem, Jakuszach, Pniówku, Zemborzycach Tereszyńskich, Moniakach, Brzeźnicy Książęcej, Rakołupach, Szkoła Podstawowa nr3 w Puławach, Zespoły Szkół w Werbkowicach, Lubyczy Królewskiej, Orłowie Drewnianym, Grabowcu a także Zespoły Oświatowe w Mysłowie i w Szyszkach.

(fot. lublin112)
2014-10-16 15:04:48

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą