Lubartów: Wieczór kawalerski zakończyli w areszcie

Zarzutami znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów zakończył się wieczór kawalerski dla trzech mieszkańców gminy Serniki. Powodem było zwrócenie uwagi przez policjantów, aby przyszły pan młody wraz z bratem i kolegą zachowywali się ciszej. Jeden z bandytów użył wobec policjanta gazu pieprzowego.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na parkingu jednego z lokali rozrywkowych w Lubartowie przy ulicy Lipowej. Patrolujący okolicę umundurowani policjanci zauważyli zachowującą się bardzo głośno grupę mężczyzn. Z uwagi, iż było już po północy policjanci postanowili zwrócić mężczyznom uwagę aby ci zachowywali się ciszej. Jak się okazało pięciu mieszkańców gminy Serniki wracało z wieczoru kawalerskiego jednego z nich.

W trakcie rozmowy trzej z nich nie mogąc pogodzić się z tym, że policjanci zwracają im uwagę zaczęli im ubliżać. Pijani agresorzy nie reagowali na wezwania do zachowania zgodnego z prawem oraz odmawiali podania swoich danych osobowych. W związku z tym policjanci postanowili zatrzymać ich. Mężczyźni stawiali opór, jeden z napastników spryskał gazem interweniującego policjanta. Po chwili wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Byli to mieszkańcy gminy w wieku 26, 27 i 31 lat, wszyscy byli pijani. Badania wykazały, że mieli odpowiednio 2,5, 1,6 i 1,8 promila alkoholu. 27 – latek obchodził tego dnia swój wieczór kawalerski.

Wszyscy usłyszeli zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta na służbie. Dzisiaj trafią przed oblicze sądu. Za popełnione przez nich przestępstwo grozi do 3 – lat pozbawienia wolności. W przeszłości zatrzymany 26 – latek, był już karany za tego typu przestępstwo.

2013-10-14 13:40:00
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach