Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartów: Spowodowała kolizję i uciekła. Nie miała prawa jazdy

Funkcjonariusz lubartowskiej Policji, będący poza służbą, po pościgu zatrzymał sprawczynię kolizji. Kobieta tłumaczyła swoje zachowanie brakiem prawa jazdy.

 

Wczoraj w Lubartowie na ul. Kolejowej doszło do zderzenia dwóch aut. Sprawczyni zdarzenia kierująca audi, wymusiła pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w prawidłowo poruszającego się opla. Kobieta zamiast się zatrzymać, postanowiła uciec z miejsca kolizji.

- Całą sytuację zauważył będący poza służbą policjant Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy. Widząc, że sprawczyni ucieka, ruszył za nią w pościg swoim prywatnym autem. Po około dwóch kilometrach udało mu się ją zatrzymać i uniemożliwić dalszą jadę - informuje mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Po chwili okazało się, że 33-letnia mieszkanka gminy Firlej, nie posiada w ogóle prawa jazdy. Badania wykazały, że była trzeźwa.

- Za popełnione wykroczenia została ukarana mandatem karnym. Kierująca oplem 30-letnia mieszkanka Świdnika również była trzeźwa - dodaje mł. asp. Grzegorz Paśnik.

2016-07-22 17:55:45
(fot. ilustr. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. Józek z Nazaretu

  Boże niech Bóg błogosławi tego policjanta i niech ten Bóg za ten czyn w tłustych dzieciach mu wynagrodzi.

  • w tłustych? a co to do c[] U.S.A? niech mu w zdrowych i silnych dzieciach wynagrodzi. w tłustych, co za gamoń

   • No i czego pyszczysz na Imć Józka… mnie też tłuściutkie dzieciaczki na ten tychmiast podobają sie. :mrgreen:

 2. Audi to stan umysłu… Szkoda tylko, że tępych kmiotów

 3. A czt ten policjant w trakcie pościgu przestrzegał przepisów o ruchu drogowym? Wszakże nie poruszał się pojazdem uprzywilejowanym.

 4. Uff dobrze ze ta 30 letnia mieszkanka swidnika również była trzeźwo hehe..

  • Co nie,A. ? i,że przepisowo jechała ?jednak jak się ze Skody w Opla przesiądzie to i grzecznym się człek staje?

  • To, że ta rura była trzeźwa świadczy tylko o większej głupocie pustostanu.

 5. na zdjęciu jest radiowóz z cb radiem? to oni mogą mieć w służbowym oznakowanym cb?

  • A wyobraź se, że mogą – z tej prostej przyczyny, że od czasu jak komunę w Polsce przenajświętszy szlag trafił, żadne przepisy nie wymieniają kto może, a kto nie może mieć i używać CB radio.
   Tylko w PRL, a potem krótko w III RP, trzeba było mieć pozwolenie na posiadanie i używanie nie tylko CB, ale i zwykłych „walkie talkie”, a nawet obecnie powszechnych anten satelitarnych,
   Pozwolenia takie swoje „dobrodziejstwo” rozciągały nawet na części składowe urządzeń nadawczych, tak jak np. obecnie części i amunicję do broni palnej.
   Wszystko było oczywiście zagrożone karą od, do w wypadku posiadania np. kwarcu będącego nieodzownym składnikiem każdego nadajnika radiowego.

   • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

    Wyobraź sobie pan, panie Antek, że „oni” mogą mieć nawet wąsy i brody i to niekiedy z zakresu „nawet, nawet”…
    O takiej ekstrawagancji „bohaterski” milicjant obywatelski mógł tylko pomarzyć. 😆
    Szkoda tylko, że w celu skutecznego zatrzymania takich rur jak opisana, nie mogą swobodnie użyć swoich Walterów made in Radom, tylko bawią się w ganianego.

 6. O jejku jaki bohater, bo po za służba i ja złapał. Oh ah eh. Gdzie byli policjanci gdy sobie bez prawka jeździła? Mogła kogoś zabić -_-

 7. Jazda bez prawa jazdy ucieczka z miejsca zdarzenia tylko mandat karny? Prawa Polskiego nikt chyba nie zrozumie. Takich przykładów jak ten jest w Polsce coraz więcej. Jest to przyzwolenie państwa na szerzenie przestępstw drogowych. Nic dziwnego że kierowcy wsiadają za kółko pijani uciekają z miejsca zdarzenia bo w praktyce prawo jest łaskawe. Idąc dalej, nawet jak się kogoś zabije i ucieknie się z miejsca zdarzenia to otrzyma się wyrok w zawiasach lub 5 lat więzienia z czego odsiedzi połowę kary i wychodzi na wolnosc. W kwestii innych przestępstw gdzie ofiara musi przed sądem udowodnić że jest ofiarą a przestępca może spokojnie czekać na łagodny wyrok. Zastanawiam się czasem w jakim ja kraju żyje? W kraju gdzie prawo chroni przestępców kosztem obywateli ktorych właśnie to stanowione prawo ma zabezpieczać ich mienie,zdrowie i życie. Jeśli przestępcy wszelkiej maści mogą spać spokojnie a obywatele mają sami czuwac nad sobą to odpowiedz jest prosta że rzeczywiście to państwo istnieje tylko w teorii.

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Patrzcie no, zdawałoby się, że zwykły jakiś tam „Koks”, a jak mądrze wyłożył czarno na białym całą kwintesencję smaku polskiej niby to demokracji.
   Uchylam kapelusza panie „Koks”

 8. Hehe.na zdjęciu powyżej chyba najczystrzy radiowóz lubelskiej drogowki.tak trzymać

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Bo to cepie Guli, zdjęcie ilustracyjne – nikt nie będzie jechał przez pół Polski tylko po to, zeby ci pokazać fotkę prywatnego auta jakiego policjanta, który swój prywatny czas poświęcił, żeby capnąć tchórzliwie uciekającego pustaka bez prawka.

 9. A gdzie kara za ucieczkę?Policjant zamiast na kodeks na cycki patrzył.

Wiadomości z info112