690 680 960

Łoś spadł z wiaduktu w Lublinie. Zwierzę nie przeżyło upadku na ulicę (zdjęcia)

Na środku ulicy w Lublinie znaleziono martwego łosia. Przeprowadzone oględziny wykazały, że łoś nie zginął w wyniku potrącenia, lecz z powodu…upadku z wysokości.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 22:30 na ul. Północnej w Lublinie. Na jezdni, w rejonie wiaduktu Poniatowskiego, znaleziono martwego łosia. Zwierzę nosiło ślady początkowo wskazujące, iż mogło zostać potrącone przez samochód. Nigdzie jednak w pobliżu nie było żadnego auta, które brałoby udział w kolizji. Na miejscu interweniował lekarz weterynarii.

Przeprowadzone oględziny wykazały, że łoś zginął w wyniku…upadku z wysokości. Jak się okazało, zwierzę usiłowało się wdrapać na skarpę, po której biegnie jedna z łącznic wiaduktu. Próba ta się nie powiodła i łoś spadł wprost na przebiegającą poniżej jezdnię. Na szczęście w tym czasie ulicą nie przejeżdżał żaden pojazd.

Z przekazanych nam informacji wynika, iż chwilę wcześniej dwa łosie widziano biegające po al. Solidarności. Wszystko więc wskazuje na to, że jest to jedno z tych zwierząt. Wcześniej w pobliżu doszło też do kolizji z udziałem łosia i samochodu osobowego.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Koła myśliwskie dostają pojedyncze zezwolenia na odstrzał np. 2szt tylko że ich myśliwi nie strzelają do nich tylko szukają chętnego z zagranicy kto by chciał i wtedy przyjeżdża taki Hans i płaci 50tys zł za to że zapoluje na takiego zwierza a koło zarabia z tego kasę.

 2. Chciał polatać na GC bez kasku to ma.

 3. A co na to Szalony Marian Łowczy dzielny podnóżek Wesołego Romka ( obaj z Uniwerka Przyrodniczego w Lublinie)

 4. Co za łoś z niego , żeby skakać z wiaduktu

 5. Łowczy samozwaniec

  Łosi za dużo szkodniki już w miastach łażą , niszczą

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas