690 680 960

Lodowisko Icemania otwiera się dla klientów indywidualnych. Będzie limit osób i obowiązek zasłaniania ust i nosa

Już od jutra każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w zajęciach sportowych nauki jazdy na łyżwach na lubelskim lodowisko Icemania. Obiekt zostanie otwarty dla klientów indywidualnych, będą jednak obowiązywać pewne ograniczenia związane z reżimem sanitarnym

Podobnie jak w poprzednich latach Icemania rozpoczęła tegoroczny sezon pod koniec października. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa do tej pory była otwarta tylko dla klubów sportowych. Z powodu braku jasnych wytycznych dotyczących funkcjonowania lodowisk w czasie pandemii otwierając Icemanię zarządca zdecydował o wprowadzeniu rozwiązania analogicznego do innych obiektów sportowych, czyli udostępnieniu jej tylko dla klubów sportowych.

W ostatnich dniach kilku Czytelników pytało nas, dlaczego lubelskie lodowisko jest zamknięte dla klientów indywidualnych, skoro w wielu miejscach w kraju podobne obiekty są dla nich od pewnego czasu otwarte. Wysłaliśmy w tej sprawie mailowe zapytanie i jak się okazuje Icemania będzie dostępna już od jutra, ale korzystanie z lodowiska będzie się wiązało z pewnymi ograniczeniami, zaś osoby znajdujące się na tafli będą musiały zasłaniać usta i nos.

– Po analizie rynku lodowisk w całym kraju, po konsultacjach z zarządcami wielu innych ślizgawek – którzy tak, jak my, starają się znaleźć rozwiązanie tej sytuacji, zdecydowaliśmy się jednak na otwarcie Icemanii dla klientów indywidualnych, ale tylko w ramach zorganizowanych zajęć sportowych, dopuszczonych na innych obiektach sportowych (np. nauki pływania na basenach). W związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa na lodowisku będzie obowiązywał nowy regulamin oraz wytyczne dotyczące korzystania z lodowiska w czasie pandemii, nowy harmonogram działania Icemanii z ograniczoną liczbą tercji oraz specjalny cennik – poinformował nas Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

W każdej tercji na lodowisku będzie mogło przebywać maksymalnie 150 osób (a nie 300, jak w poprzednich sezonach). W tym czasie na lodzie będzie instruktor służący pomocą w nauce i doskonaleniu jazdy na łyżwach. Oczywiście przez cały czas wszyscy korzystający z lodowiska muszą mieć zakryte usta i nos.

– Przerwy pomiędzy tercjami zostaną wydłużone w celu dezynfekcji obiektu (szafki, elementy często dotykane przez klientów). Sprzęt w wypożyczalni (łyżwy, chodziki, kaski) będzie, jak zawsze dezynfekowany po każdym użyciu, jednak teraz silniejszym środkiem dezynfekcyjnym. Do hali lodowej będą mogli wejść jedynie jeżdżący na łyżwach – bez osób towarzyszących i publiczności – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego wszystkim korzystającym SPRZEDAŻ BILETÓW na lodowisko w tym sezonie będzie prowadzona WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET. Bilety będzie można kupować OD JUTRA pod adresem: icemania.lublin.eu.

(fot. nadesłane, pixabay.com)

2 komentarze

  1. miałem nie pisać...

    Dajcie już spokój z tą plandemią. W rządzie nie ma wirusa a wśród normalnych ludzi jest?

    • A tu się mylisz, uwierz na Żoliborzu mieszka taki wirus że nawet policja go obstawia żeby się nie wydostał 😉😂😂

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas