Lodowisko Icemania otwiera się dla klientów indywidualnych. Będzie limit osób i obowiązek zasłaniania ust i nosa

Już od jutra każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w zajęciach sportowych nauki jazdy na łyżwach na lubelskim lodowisko Icemania. Obiekt zostanie otwarty dla klientów indywidualnych, będą jednak obowiązywać pewne ograniczenia związane z reżimem sanitarnym

Podobnie jak w poprzednich latach Icemania rozpoczęła tegoroczny sezon pod koniec października. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa do tej pory była otwarta tylko dla klubów sportowych. Z powodu braku jasnych wytycznych dotyczących funkcjonowania lodowisk w czasie pandemii otwierając Icemanię zarządca zdecydował o wprowadzeniu rozwiązania analogicznego do innych obiektów sportowych, czyli udostępnieniu jej tylko dla klubów sportowych.

W ostatnich dniach kilku Czytelników pytało nas, dlaczego lubelskie lodowisko jest zamknięte dla klientów indywidualnych, skoro w wielu miejscach w kraju podobne obiekty są dla nich od pewnego czasu otwarte. Wysłaliśmy w tej sprawie mailowe zapytanie i jak się okazuje Icemania będzie dostępna już od jutra, ale korzystanie z lodowiska będzie się wiązało z pewnymi ograniczeniami, zaś osoby znajdujące się na tafli będą musiały zasłaniać usta i nos.

– Po analizie rynku lodowisk w całym kraju, po konsultacjach z zarządcami wielu innych ślizgawek – którzy tak, jak my, starają się znaleźć rozwiązanie tej sytuacji, zdecydowaliśmy się jednak na otwarcie Icemanii dla klientów indywidualnych, ale tylko w ramach zorganizowanych zajęć sportowych, dopuszczonych na innych obiektach sportowych (np. nauki pływania na basenach). W związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa na lodowisku będzie obowiązywał nowy regulamin oraz wytyczne dotyczące korzystania z lodowiska w czasie pandemii, nowy harmonogram działania Icemanii z ograniczoną liczbą tercji oraz specjalny cennik – poinformował nas Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

W każdej tercji na lodowisku będzie mogło przebywać maksymalnie 150 osób (a nie 300, jak w poprzednich sezonach). W tym czasie na lodzie będzie instruktor służący pomocą w nauce i doskonaleniu jazdy na łyżwach. Oczywiście przez cały czas wszyscy korzystający z lodowiska muszą mieć zakryte usta i nos.

– Przerwy pomiędzy tercjami zostaną wydłużone w celu dezynfekcji obiektu (szafki, elementy często dotykane przez klientów). Sprzęt w wypożyczalni (łyżwy, chodziki, kaski) będzie, jak zawsze dezynfekowany po każdym użyciu, jednak teraz silniejszym środkiem dezynfekcyjnym. Do hali lodowej będą mogli wejść jedynie jeżdżący na łyżwach – bez osób towarzyszących i publiczności – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego wszystkim korzystającym SPRZEDAŻ BILETÓW na lodowisko w tym sezonie będzie prowadzona WYŁĄCZNIE PRZEZ INTERNET. Bilety będzie można kupować OD JUTRA pod adresem: icemania.lublin.eu.

(fot. nadesłane, pixabay.com)

Zobacz również

2 komentarze

 1. miałem nie pisać...

  Dajcie już spokój z tą plandemią. W rządzie nie ma wirusa a wśród normalnych ludzi jest?

  • A tu się mylisz, uwierz na Żoliborzu mieszka taki wirus że nawet policja go obstawia żeby się nie wydostał 😉😂😂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7572zł 0.87%
  • GBP 5.2396zł 0.87%
  • EUR 4.5231zł 0.12%
  • CHF 4.1211zł 0.01%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”