Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ładunek wybuchowy podłożony w Warszawie, w środku pojemniki z gazem i gwoździe. Podejrzana w rękach policjantów (wideo)

Policjanci zatrzymali 38-latkę podejrzaną o to, że z 10 na 11 listopada tego roku podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu. Kobieta zainteresowana sprawami Bliskiego Wschodu została zatrzymana w okolicach Wrocławia przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw.

– Operacyjne działania policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I doprowadziły do ustalenia danych osoby, która z 10 na 11 listopada 2023 roku około 2.00 w nocy podpaliła ładunek wybuchowy na jednej z ulic w centrum Warszawy. Prowizoryczne urządzenie wybuchowe wypełnione pojemnikami z gazem i gwoździami mogło spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu ludzi, dlatego służby niezwłocznie zajęły się ustalaniem osoby odpowiedzialnej za jego podłożenie – informuje Edyta Adamus z KSP w Warszawie.

Dotarcie do kobiety możliwe było dzięki zabezpieczonym do sprawy nagraniom z monitoringu miejskiego. Kamery uchwycił 38-latkę w miejscu podłożenia ładunku. Następnie przemieściła się ulicami stolicy, a następnie dotarła na Dworzec Centralny. Stąd odjechała pociągiem w kierunku Wrocławia, a następnie udała się do miejsca swojego zamieszkania w gminie Strzelin.

– Wyjaśnieniem sprawy w dalszej kolejności zajęli się policjanci stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 38-letnią kobietę w miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania okazało się, że zatrzymana interesuje się sytuacją, jaka ma miejsce na Bliskim Wschodzie. Policjanci zabezpieczyli przedmioty i gadżety związane z Państwem Islamskim oraz przedmioty, które mogły posłużyć do skonstruowania kolejnego ładunku wybuchowego – relacjonuje Edyta Adamus z KSP.

Mundurowi przewieźli kobietę do Warszawy. 38-latka w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście usłyszała zarzuty spowodowania zagrożenia i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz przygotowania do spowodowania takiego zagrożenia. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 38-latkę na trzy miesiące.

Autor: redakcja

19 komentarzy

  1. (…) „podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu.” Co następnie się stało? Był wybuch? Nie mogę znaleźć informacji w tekście.

  2. Dziadunio z Willolowa

    Jak sama nie opalona, to pewnie rozkochana w opalonym. Wincy, wincy jak się najedzie z Bialorusi to w końcu kiedyś im się uda odpalić.

  3. Operacja falszywej flagi zaraz cos sie zacznie pewnie pelna inwigilacia komunikatorow internetowych bo ludzie boja sie terorystow

Dodaj komentarz

Z kraju