Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kuba walczy z ostrą białaczką. OSP Nowy Stręczyn apeluje o pomoc

Lekarze zdiagnozowali u 12 letniego Kuby z Cycowa ostrą białaczkę limfoblastyczną. Już pierwszy cykl chemii spowodował u niego wiele skutków ubocznych. OSP Nowy Stręczyn rozpoczęło dobroczynny łańcuszek, w którym nominowani po przekazaniu darowizny na rzecz Kuby wstawiają do sieci zdjęcie z hasztagiem #PoProstuPomagam lub #PomocDlaKuby. Jednostka zachęca wszystkich do udziału w akcji i wsparcia leczenia Kuby.

Pandemia sprawiła, że poprzedni rok był dla nas wszystkich wyjątkowo ciężki, dla Kuby i jego rodziców był to rok najcięższy. 3 września 2020 r. Kuba dostał bardzo wysokiej gorączki nie dało rady zbić jej żadnymi lekami przeciwgorączkowymi. W kolejnych dniach doszedł ból całego ciała, senność i apatia.

Po ponownym badaniu lekarz przepisał Kubie antybiotyk, a gdy po czterech kolejnych dniach doszły problemy z oddychaniem lekarz skierował go na morfologię. Wieczorem tego samego dnia rodzice otrzymali informację, że mają natychmiast jechać z Kubą do szpitala do Lublina. 8 września 2020 r. lekarze zdiagnozowali u Kuby ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wyniki były tak złe, że Kuba dostał bardzo silną chemię, do tego leczony był też sterydami i innymi ciężkimi lekami.

Od momentu przyjazdu do szpitala Kuba przez półtora miesiąca leżał w łóżku. Nie miał siły się podnieść, czy wstać nie wspominając o chodzeniu. Niestety dwutygodniowa chemioterapia wywołała u Kuby wiele licznych skutków ubocznych. Pojawiły się wymioty, wrzody na żołądku i jelicie, ostre zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego, niedoczynność tarczycy, czy toksyczna choroba wątroby. Kuba cały czas przyjmuje również dodatkowe leki, które mają zwalczyć skutki uboczne.

Niestety choroba pochłania oszczędności rodziców. To początek nie tylko walki o życie Kuby, ale i początek wydatków, które wiążą się z jego leczeniem, a rodzice pragną zapewnić synowi jak najlepszą opiekę medyczną. By z ich pomocą i lekarzy pokonał chorobę. Każda pomoc finansowa jest teraz bardzo ważna.

Razem z OSP Nowy Stręczyn zachęcamy do wsparcia Kuby w tej nierównej walce.

Jak możesz pomóc Kubie?

1) Przekazując darowiznę on-line poprzez stronę zbiórki: https://ipoprostupomagam.pl/kuba-walczy-z-bialaczka
2) Przekazując darowiznę przelewem tradycyjnym:

Fundacja Po Prostu Pomagam
42 1750 0012 0000 0000 3696 9636
Z dopiskiem: darowizna Kuba Rusin

3) Przekazując 1% podatku Kubie:

KRS: 0000559099
Cel szczegółowy: Kuba Rusin

Kuba walczy z ostrą białaczką. OSP Nowy Stręczyn apeluje o pomoc

Kuba walczy z ostrą białaczką. OSP Nowy Stręczyn apeluje o pomoc

(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Streczyn to wies w gminie cycow tak wogule zycze zdrowia chlopaku

Z kraju