Ksiądz molestował seksualnie pacjenta w szpitalu. Mężczyzna miał unieruchomione nogi

Bulwersujący czyn, jakiego miał dokonać kapelan szpitala w Łukowie w stosunku do jednego z pacjentów wyszedł na jaw, dzięki „Mapie kościelnej pedofilii w Polsce”. Duchowny został już skazany.

Wszystko wydarzyło się w 2010 roku, jednak sprawa przez lata była skrzętnie ukrywana. Wyszła na jaw dzięki „Mapie kościelnej pedofilii w Polsce”, tworzonej na bieżąco przez fundację Nie lękajcie się. Kiedy pojawił się na niej Łuków, dziennikarze tygodnika „Wspólnota” postanowili sprawdzić dokładnie, czego dopuścił się ksiądz. Udało im się dotrzeć do wyroku i uzasadnienia sądu.

Jak wynika z akt sądowych, 60-letni dziś ks. Stanisław B. był wtedy kapelanem szpitala w Łukowie. To właśnie tam miał się dopuścić „innej czynności seksualnej” wobec jednego z pacjentów. Co szczególnie bulwersuje, ów pacjent był pod wpływem leków i miał częściowo unieruchomione kończyny. Śledczy oskarżyli go, że wykorzystując bezradność pokrzywdzonego, znajdującego się pod wpływem leków sedatywnych oraz w stanie unieruchomienia kończyn i z założonymi drenami masturbował się przy nim.

Kiedy pacjent doszedł do siebie i opowiedział o wszystkim, ksiądz został przeniesiony do szpitala w Radzyniu Podlaskim. Tam był kapelanem do 2016 roku, kiedy to ostatecznie odsunięto go od posługi kapłańskiej. Sąd Rejonowy w Łukowie skazał duchownego na 2 lata pozbawienia wolności, ksiądz jednak odwołał się od wyroku. Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał wyrok w mocy zawieszając jednak wykonanie kary na okres próby wynoszący 5 lat. Dodatkowo musiał zapłacić 15 tysięcy złotych molestowanemu pacjentowi. Obecnie duchowny przebywa w domu księży emerytów i czeka na decyzję biskupa.

(fot. archiwum)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Na decyzję biskupa zwyrodnialec poczeka do śmierci i tyle mu zrobią

 2. No tak pedofili i zboczeńców watykański klan

 3. Oni wszyscy w zawiasach dostają czy za molestowanie czy za jazdę po pijaku. Kary żadne to i żaden skutek ,jak macali to bedą macać jak piją i jeżdżą tak będą.

 4. Może doszło do nieporozumienia.
  Chory wspominał coś o nogach a ten mu hemoroidy chciał wyleczyć przez dotyk.

 5. Są teorie, że trwa nagonka na księży, że przecież w każdym środowisku są pedofile i zwyrodnialca ale tylko na KK wszyscy się rzucili. Ale to nie o to chodzi. Chodzi o ukrywanie ludzkiej krzywdy, bagatelizowanie tego wszystkiego. Jeśli dziecko zostało skrzywdzone przez lekarza, nauczyciela, elektryka czy kogokolwiek innego to jest on od razu wykluczany. Osądzony. Ukarany. Tylko Kościół Katolicki za wyrządzone słabszym krzywdy przenosi księdza do innej parafii, do innego szpitala… I oczywiście udaje, że nic się takiego nie stało. O to chodzi. O sprawiedliwość i równe traktowanie. Za rozwód jesteś grzesznikiem i nie możesz przyjąć komunii, za molestowanie ksiądz ma prawo tej komunii udzielać…

  • A ja myślę, że pedofilia wśród księży jest znacznie bardziej brzemienna w skutkach, niż wśród innych grup. Tacy ludzie podważają fundamenty samej religii. Ksiądz molestujący dzieci jest na 100% pewien, że Boga nie ma i cała ta religia to lipa. Gdyby było inaczej, nie sprzeciwiłby się swojemu Bogu. Do tego ksiądz pedofil udzielający sakramentów – nie wiem, czy ktoś żyjący w grzechu ciężkim jest do takich rzeczy doktrynalnie upoważniony.

 6. Czekam aż za morderstwo zaczną dawać zawiasy! Do tego zmierza nasze sądownictwo…

 7. Co za zwyrodnialec, wcale się nie dziwię że ludzie odwracają się od kościoła, jak tak się zachowują, nie słuchają się papieża Franciszka, idź coś załatwić ślub, pogrzeb i inne tematy związane z pieniędzmi, najniższa krajowa wynosi 1600zl netto, a oni kwoty wyciągają z kosmosu.

 8. Jeżeli pacjent był mężczyzną, to ksiądz nie był pedofilem. Niedługo przechodzący na czerwonym świetle będą pedofilami.

  • Nie pedofilem, ale zboczeńcem, który wykorzystał osobę słabszą od siebie. Mężczyzna był unieruchomiony i odurzony lekami.

   • Teraz jak ta sprawa ujrzała światło dzienne ofiara jest mężczyzną ale BYŁ molestowany jak był niepełnoletni… tak trudno to wydedukować…? Czy ślepo bronicie tych dewiantów i zer moralnych… Jak taka kreatura i ich sukienkowi koledzy po fachu mogą głosić słowo boże…? To się w głowie nie mieści… gdzie sumienie, moralność…? Jak patrzeć w oczy „wiernym” rodzinie…? Dla NORMALNEGO człowieka całkowicie niezrozumiałe!!!

 9. Moim zdaniem największa grupa pedofilów jest właśnie wśród księży , prawdziwej liczby nie dowiemy się bo jest skrzętnie urywana . To nie nagonka tylko fakty

 10. „Kiedy pacjent doszedł do siebie i opowiedział o wszystkim, ksiądz został przeniesiony do szpitala w Radzyniu Podlaskim. ”
  I tak to działa w każdej parafii!
  A biskupi rżną głupa.
  A „święty papa” Wojtyła też o niczym nie wiedział nieboraczek?

 11. ojoj za kare nie moze przystapic do komunii …. ojoj co on teraz zrobi bidulek ojojoj

 12. czyn księdza jest naganny ale w sumie mało szkodliwy , ksiądz pokrzywdzonego nie dotykał i w sumie nic takiego mu nie uczynił. Mógł sobie zamknąć i oczy i nie patrzeć. Myślę że biskup może ukarać księdza upomnieniem, nie przesadzajmy ,nic się nie stało . W szpitalu w Abramowicach na oddziale zamkniętym onanizują się przez cały dzień na oczach wszystkich , również pielęgniarek i lekarzy i mało kto zwraca na to nawet uwagę.

  • Mało szkodliwy? Ja nie chcialbym lezec w jednej sali z takim ksiedzem. Mam nadzieje, ze kuria wystosuje odpowiednie przeprosiny i postara sie jakos zadoscuczynic finansowo. Obrzydlistwo.

  • jeżeli udajesz głupiego to nader skutecznie

 13. mam rade do wskapienia do seminaruim dokladnie ich badac pedalcow jak nie to jajca obcinac

 14. BYDLE! WIECIE DLACZEGO I PRZEZ CO UPADŁ KOŚCIÓŁ W KRAJACH ZACHODNIEJ EUROPY?! PRZEZ TYCH ZBOKOW W SUTANNACH. DORNZE ŻE U NAS JUZ ZAWITAŁA CYWILIZACJA I PRAWDA!!! NAWET WIADOME KOŁA KOSCIELNO-RZADZACE NIE ZACHAMUJA KRUCJATY PRAWDY!!!!

 15. Ten ksiądz został oddelegowany na „zwolnienie lekarskie” (jak to pięknie ujął ks proboszcz radzyńskiej parafii) po tym jak pacjenci szpitala, w tym również szpitala psychiatrycznego, zaczęli mówić o przypadkach molestowania przez ks Stanisława. Jak to jest możliwe, że mając takie informacje wysyła się takiego zboczeńca „na posługę” do innego szpitala, żeby krzywdził kolejne bezbronne osoby, zamiast odizolowac go od społeczeństwa…?

  • Po pierwsze, w kosciele jest silne lobby homoseksualne, wiec inni ksieza moga bronic swoich ludzi. Po drugie, ksiadz moze cos wiedziec o ciemnych sprawach swoich przelozonych, wiec ci go chronia, zeby siedzial cicho. Jedno jest pewne – ksiadz zadnej kary nie poniesie i na pewno znajdzie parafie, gdzie bedzie mu dobrze.

 16. A kuria jakos odniosla sie do sprawy? Przeprosila? Czy nic nie mowi i udaje ze nic wielkiego sie nie stalo? Jestem katolikiem, ale czasem wstyd mi za polskich ksiezy i naszych arcybiskupow. Zamiast pietnowac grzech, to bronia tych zboczencow i mowia ze to dzieci i ministranci ponosza wine za pedofilię. NIgdy zadnej skruchy. Nigdy zadnych przeprosin… 🙁

 17. Szlak człowieka trafia czytając taki artykul. Na co czekać? Jest zboczeńcem pedałem gejem pedofilem i cholera wie czym jeszcze. Przenieśli do Radzynia. Mafia pier…ona. W ciągu 24 godzin by miał odpowiednie ubrania i kolegow.

 18. Na stronie kościoła w Radzyniu można jego zdjęcie zobaczyć ->parafia -> duszpasterze

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online