Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz molestował seksualnie pacjenta w szpitalu. Mężczyzna miał unieruchomione nogi

Bulwersujący czyn, jakiego miał dokonać kapelan szpitala w Łukowie w stosunku do jednego z pacjentów wyszedł na jaw, dzięki „Mapie kościelnej pedofilii w Polsce”. Duchowny został już skazany.

Wszystko wydarzyło się w 2010 roku, jednak sprawa przez lata była skrzętnie ukrywana. Wyszła na jaw dzięki „Mapie kościelnej pedofilii w Polsce”, tworzonej na bieżąco przez fundację Nie lękajcie się. Kiedy pojawił się na niej Łuków, dziennikarze tygodnika „Wspólnota” postanowili sprawdzić dokładnie, czego dopuścił się ksiądz. Udało im się dotrzeć do wyroku i uzasadnienia sądu.

Jak wynika z akt sądowych, 60-letni dziś ks. Stanisław B. był wtedy kapelanem szpitala w Łukowie. To właśnie tam miał się dopuścić „innej czynności seksualnej” wobec jednego z pacjentów. Co szczególnie bulwersuje, ów pacjent był pod wpływem leków i miał częściowo unieruchomione kończyny. Śledczy oskarżyli go, że wykorzystując bezradność pokrzywdzonego, znajdującego się pod wpływem leków sedatywnych oraz w stanie unieruchomienia kończyn i z założonymi drenami masturbował się przy nim.

Kiedy pacjent doszedł do siebie i opowiedział o wszystkim, ksiądz został przeniesiony do szpitala w Radzyniu Podlaskim. Tam był kapelanem do 2016 roku, kiedy to ostatecznie odsunięto go od posługi kapłańskiej. Sąd Rejonowy w Łukowie skazał duchownego na 2 lata pozbawienia wolności, ksiądz jednak odwołał się od wyroku. Sąd Okręgowy w Lublinie podtrzymał wyrok w mocy zawieszając jednak wykonanie kary na okres próby wynoszący 5 lat. Dodatkowo musiał zapłacić 15 tysięcy złotych molestowanemu pacjentowi. Obecnie duchowny przebywa w domu księży emerytów i czeka na decyzję biskupa.

(fot. archiwum)

Autor: redakcja

27 komentarzy

 1. ojoj za kare nie moze przystapic do komunii …. ojoj co on teraz zrobi bidulek ojojoj

 2. czyn księdza jest naganny ale w sumie mało szkodliwy , ksiądz pokrzywdzonego nie dotykał i w sumie nic takiego mu nie uczynił. Mógł sobie zamknąć i oczy i nie patrzeć. Myślę że biskup może ukarać księdza upomnieniem, nie przesadzajmy ,nic się nie stało . W szpitalu w Abramowicach na oddziale zamkniętym onanizują się przez cały dzień na oczach wszystkich , również pielęgniarek i lekarzy i mało kto zwraca na to nawet uwagę.

  • Mało szkodliwy? Ja nie chcialbym lezec w jednej sali z takim ksiedzem. Mam nadzieje, ze kuria wystosuje odpowiednie przeprosiny i postara sie jakos zadoscuczynic finansowo. Obrzydlistwo.

  • jeżeli udajesz głupiego to nader skutecznie

 3. mam rade do wskapienia do seminaruim dokladnie ich badac pedalcow jak nie to jajca obcinac

 4. BYDLE! WIECIE DLACZEGO I PRZEZ CO UPADŁ KOŚCIÓŁ W KRAJACH ZACHODNIEJ EUROPY?! PRZEZ TYCH ZBOKOW W SUTANNACH. DORNZE ŻE U NAS JUZ ZAWITAŁA CYWILIZACJA I PRAWDA!!! NAWET WIADOME KOŁA KOSCIELNO-RZADZACE NIE ZACHAMUJA KRUCJATY PRAWDY!!!!

 5. Ten ksiądz został oddelegowany na „zwolnienie lekarskie” (jak to pięknie ujął ks proboszcz radzyńskiej parafii) po tym jak pacjenci szpitala, w tym również szpitala psychiatrycznego, zaczęli mówić o przypadkach molestowania przez ks Stanisława. Jak to jest możliwe, że mając takie informacje wysyła się takiego zboczeńca „na posługę” do innego szpitala, żeby krzywdził kolejne bezbronne osoby, zamiast odizolowac go od społeczeństwa…?

  • Po pierwsze, w kosciele jest silne lobby homoseksualne, wiec inni ksieza moga bronic swoich ludzi. Po drugie, ksiadz moze cos wiedziec o ciemnych sprawach swoich przelozonych, wiec ci go chronia, zeby siedzial cicho. Jedno jest pewne – ksiadz zadnej kary nie poniesie i na pewno znajdzie parafie, gdzie bedzie mu dobrze.

 6. A kuria jakos odniosla sie do sprawy? Przeprosila? Czy nic nie mowi i udaje ze nic wielkiego sie nie stalo? Jestem katolikiem, ale czasem wstyd mi za polskich ksiezy i naszych arcybiskupow. Zamiast pietnowac grzech, to bronia tych zboczencow i mowia ze to dzieci i ministranci ponosza wine za pedofilię. NIgdy zadnej skruchy. Nigdy zadnych przeprosin… 🙁

 7. Na stronie kościoła w Radzyniu można jego zdjęcie zobaczyć ->parafia -> duszpasterze

Z kraju