690 680 960

Z kraju: Zatankował gaz, choć wcześniej wymontował zbiornik. Bmw wybuchło, cztery osoby zostały poparzone

Postanowił wymontować butlę na gaz LPG, aby mniej zapłacić za badanie techniczne. Z przyzwyczajenia zaczął tankować gaz, później jego kolega zapalił papierosa. Efekt mógł być tylko jeden.

Wszystko wydarzyło się we wtorek w miejscowości Zabłotce koło Sanoka. Przed godziną 19 na stację paliw przy ul. Krakowskiej podjechał 21-letni kierowca bmw. Zatrzymał się obok dystrybutora z gazem LPG, zaś 23-letni właściciel pojazdu rozpoczął tankowanie. W pewnym momencie zorientował się, że z auta wymontowana została butla na to paliwo.

Wlał więc do baku benzynę, zapłacił i odjechał w kierunku Rzeszowa. Po chwili jeden z pasażerów postanowił zapalić papierosa. Doszło do wybuchu a następnie pożaru auta. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W zdarzeniu poszkodowane zostały cztery osoby: kierowca oraz troje pasażerów. Trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 23 lata oraz 23-letnia kobieta z dość poważnymi poparzeniami zostali przetransportowani do szpitala.

Jak ustalili policjanci, właściciel auta wymontował z samochodowej instalacji gazowej butlę, szukając oszczędności. Zbliżał się bowiem termin badania technicznego pojazdu, za które trzeba było zapłacić 162 złote. Chcąc obniżyć opłatę pozbył się butli, dzięki czemu koszt przedłużenia ważności dowodu rejestracyjnego miał go wynieść tylko 98 złotych. Po wykonaniu badań, zamierzał ponownie zmontować zbiornik na swoje miejsce.

61

(fot. policja)
2017-12-21 00:46:46

63 komentarze

  1. Nie wierzę internetom. To jest niemożliwe …

  2. Zostań ojcem moich dzieci:D mistrz

  3. To zaoszczędził …

  4. Ale dziad w beęwjo taki bimmer wiesniak prostak butle z gazem wymontowal zeby 50 dych zaoszczedzic. Bimber jak twoje lampasy adidosa . Brecha z was dziady hahahahahaha

  5. Janusz oszczędzania

  6. Nie wierze w to co czytam

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…