690 680 960

Salmonella w czekoladzie z Rossmanna. Sieć apeluje o zwrot produktu

Ogólnopolska sieć drogerii Rossmann apeluje do swoich klientów o zwrot do sklepów jednego z produktów spożywczych. To efekt wykrycia salmonelli.

Sieć drogerii Rossmann poinformowała o wycofaniu z obrotu jednego z oferowanych produktów spożywczych. Chodzi o białą czekoladę z jagodami marki Das Exquisite w tabliczkach o masie 100 gramów. Związane jest to z efektem jednej z kontroli produktu, która wykazała w czekoladzie obecność bakterii salmonelli. Zakażona ma być partia nr 20190324 o dacie ważności do 24.03.2019 roku.

Jak zapewniają przedstawiciele sieci sklepów, kwestionowana partia nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski. Pomimo tego, podjęto decyzję o całkowitym wycofaniu produktu niezależnie od numeru partii. Jak zaznaczono, ma to być efektem troski o klientów.

Produkt można zwracać w dowolnej Drogerii Rossmann na terenie całego kraju. Każdy z klientów natychmiast otrzyma zwrot kosztów zakupu.

(fot. Rossmann)
2017-12-21 00:20:35

10 komentarzy

 1. Chyba niemiecka sieć drogerii.

  • nie chyba tylko na pewno, więc niewykluczone, że pomagali w produkcji czekolady tzw. biedni uchodźcy dodając coś od siebie

 2. Taka świąteczna edycja:)

 3. Zachodnia zywnosc to g..no. wspierajmy naszych.

  • Jak poprawi się jakość i ceny Polskiej żywnośći to będę kupował!! w chwili obecnej mogą mnie cmoknac. Kupuje to co jest lepsze jakościowo.

   • Ta… Zamaist pisać komentarze w necie leć do Lidla bo dobrego niemieckiego karpia dla Ciebie zbraknie…

 4. w czekoladzie ??? to co tam jej ze ta bakteria zawiera bo cos nie czaje

 5. No i fajnie ! Guuut, guuut szokolate gut.

 6. Dlatego nie kupuję żywności w rossmanie, kto wie ile to leży na półkach i dojrzewa zanim się sprzeda. Zawsze sprawdzajcie daty na kupowanych produktach, czasami te z wierzchu są nawet rok starsze niż te ustawione z tyłu!

 7. Bardzo porządna firma. Nie dość że tego towaru niema w Polsce to Itak klienci zostali poinformowani. To są zachodnie standardy! Która Polska sieć by to podała do publicznej informacji?? Żadna!!!!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas