Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Krajobraz po ulewie. Zalane uprawy zbóż i plantacje malin, potopione kury, ewakuowane zwierzęta gospodarskie (zdjęcia)

Intensywne opady deszczu przyszły dwa razy, najpierw w nocy potem w dzień. Ulewa przyniosła tyle wody, że nadal trwa jej wypompowywanie. Część upraw znalazła się pod wodą, a zwierzęta trzeba było ewakuować z gospodarstw.

Cały czas trwa usuwanie skutków nawalnych opadów deszczu, które nawiedziły m.in. powiat lubelski, janowski, biłgorajski, krasnostawski i kraśnicki. Najgorsza sytuacja nadal panuje w powiecie janowskim, lubelskim i biłgorajskim. Cały czas dziesiątki strażaków wypompowują wodę z zalanych terenów.

Oprócz dróg, budynków i posesji pod wodą znalazły się uprawy zbóż, plantacje malin, uprawy kukurydzy, a także warzyw. Miejscami rośliny całkowicie przykryła woda lub nieznacznie wystają nad jej poziom. Rwąca woda płynąca ze wzniesień wypłukała część roślin. W niektórych gospodarstwach pod wodą znalazł się również sprzęt rolniczy.

Jak nam przekazano w Wierzchowiskach Pierwszych, żywioł przyszedł tak szybko, że na jednej z posesji utonęła część kur, bydło zaś trzeba było wyprowadzić na pobliskie wzniesienie, aby się nie potopiło. Nadal niektóre posesje znajdują się pod wodą i dopiero po jej opadnięciu będzie można oszacować skalę zniszczeń.

W rejonie dotkniętym podtopieniami i zalaniami cały czas pracują strażacy z lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych, na miejsce ściągane są też zastępy z jednostek oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Apostazy wes mnie zatrudnij w twojej robocie,jak ty tyle zarabiasz

Z kraju