Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Konwencja Samorządowa Koalicji Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski: „Chcemy zakończyć już erę PiS-u, erę populizmu, erę tych, którzy właśnie próbowali samorząd niszczyć” (wideo)

W sobotę w Piasecznie została zorganizowana konwencja samorządowa Koalicji Obywatelskiej. Udział w niej wziął kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Obecni byli również działacze oraz kandydaci KO w nadchodzących wyborach.

W sobotę odbyły się konwencje samorządowe przed wyborami największych dwóch ugrupowań politycznych, PiS w Warszawie i KO w Piasecznie. W trakcie wystąpień polityków KO głos zabrał m.in. obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Oprócz niego przemawiali: Jan Grabiec szef Kancelarii Premiera, a także Marzena Okła-Drewnowicz minister ds. polityki senioralnej w rządzie Donalda Tuska.

– Ustawa Metropolitalna została uchwalona prawie 9 lat temu, w 2015 roku. Wiecie co się stało po wyborach w 2016? Oni zmarnowali naszą pracę, uchylili tę ustawę i zabrali mieszkańcom Warszawy i okolic możliwość dojazdu do szkoły i pracy w sposób lepiej zorganizowany. Musimy to naprawić, dlatego bardzo ważna jest współpraca Rządu z Samorządem – mówił szef Kancelarii Premiera Jan Grabiec.

Następnie głos zabrała minister ds. polityki senioralnej w rządzie Donalda Tuska.

– To my jesteśmy w obowiązku jako państwo zapewnić wsparcie seniorowi i odciążyć tych, którzy są dziś tak bardzo potrzebni na rynku pracy. I dlatego stworzyliśmy Bon Senioralny, odkłamując wszelkie mity – Bon to znaczone pieniądze na opiekę, a usługę tą zapewni samorząd. Bo my wierzymy w samorząd – powiedziała Marzena Okła-Drewnowicz.

Po niej przemawiał obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– KPO to pieniądze na bezpieczeństwo Polski. Nikt przy zdrowych zmysłach nie może być przeciwko takim rozwiązaniom. KPO to wielka szansa dla polskiej edukacji. Możemy za nie uczyć w polskich szkołach, czym jest sztuczna inteligencja, kodowanie. Na to wszystko są pieniądze europejskie. 600 mld złotych to nie jest abstrakcja. My, samorządowcy wiemy, jak je wykorzystać. Dzięki współpracy samorządów i rządu Donalda Tuska, Polska będzie mogła zmienić się nie do poznania – mówił o funduszach europejskich prezydent Warszawy.

Dodał, że zmieniana jest rzeczywistość przez synergię Warszawy i gmin ościennych. Zaznaczył też, że chce wyrównywać szanse.

– Myślimy w ten sposób, żeby te olbrzymie pieniądze z UE wykorzystać na to, żeby ta energia, która buzuje w dużych miastach i metropoliach mogła napędzać cały kraj. Wybory samorządowe są ważne, bo oprócz naprawiania państwa po PiS, pozwolą nam rozwiązywać problemy, które są najbliżej ludzi. Potrzebujemy pełnej mobilizacji, żeby ten plan mógł się ziścić – powiedział Rafał Trzaskowski.

34 komentarze

  1. A dlaczego ten artykuł jest na lublin112. Czyżby redakcja to miłośnicy po?

  2. Tylko konfederacja jako jedyna Polski nie zdradziła

  3. Główny szambiarz Warszawy 🙂

Dodaj komentarz

Z kraju