Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrola wypadła pozytywnie. Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret ma zbudować kolejny odcinek ekspresówki

Jest zielone światło do podpisania umowy na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17. Tym razem mowa o trasie między Zamościem a Tomaszowem Lubelskim.

Zakończyła się kontrola postępowania przetargowego na zaprojektowanie i budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej w naszym regionie. Tym razem chodzi o trasę S17 od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych poinformował Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, że nie ma zastrzeżeń co do prawidłowego toku postępowania.

To oznacza, że drogowcy mogą szykować się do podpisania umowy z wykonawcą. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku, po przedstawieniu przez niego gwarancji należytego wykonania robót. Chodzi o turecką firmę Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. O kontrakt z GDDKiA starało się dziewięć podmiotów.

Odcinek od węzła Zamość Południe do węzła Tomaszów Lubelski Północ będzie liczył ok. 18,5 km i ma przebiegać wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 17, po jej wschodniej stronie. W ramach inwestycji powstanie m.in. węzeł Tarnawatka na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku Łaszczowa, a także para Miejsc Obsługi Podróżnych Krynice. Za Tarnawatką trasa przebiegać będzie w korytarzu obecnej DK17 i zakończy się w okolicach Dąbrowy Tomaszowskiej, gdzie połączy się obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego.

Budowa trasy planowana jest w latach 2024-2026.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Po co w tej dziurze ekspresówka? Lokalne pijaki będą miały gdzie testować swoje kałdice i bełemwu. Ekspresówkę trzeba z Piask do Dorohuska.

  • Spokojnie. Trzeba zarówno S12 jak i S17.

   • Zrobią zapewne S12 i S17 – nie ma co tworzyć wojny między jedną drogą, a drugą.
    Na odcinku Chełm – Dorohusk (4267) jest mniejszy ruch niż Zamość – Tomaszów Lubelski (7144).

  • W jakiej dziurze? Przecież to drogi o charakterze międzynarodowym (droga E372), miejscowości które leżą na jej trasie „obsługiwane” są przy okazji.

 2. A co słychać na odcinku Lublin – Lubartów?

 3. Robić, Robić to epokowa chwila dla Zamojszczyzny i regionu Zamość Tomaszów Hrubieszow i Biłgoraj , tak samo jak potrzeba Szprychy nr 5

Wiadomości z info112