690 680 960

Kolejny inwestor w Chełmie. Branża logistyczna się rozwija

Prezydent Jakub Banaszek oraz zajmujący się obsługą inwestora w chełmskim Urzędzie Miasta Mariusz Rudzki, spotkali się z przedstawicielami firmy ETC Terminal Chełm. To kolejny podmiot z branży logistycznej, który ulokował się w Chełmie.

Firma ETC Terminal od niedawna prowadzi swoją działalność w Chełmie. Na ten moment jest to największy reprezentant branży logistycznej w Niedźwiedzim Grodzie.

Dzięki dostępowi do linii kolejowej o rozstawie 1520 mm, która prowadzi do Ukrainy oraz europejskiej sieci o rozstawie 1435, ETC Terminal Chełm pełni rolę „suchego portu” przeładunkowego.

Firma zajmuje się szeroko zakrojonym transportem międzynarodowym oraz przeładunkiem towarów – obecna wydolność to 2000-4000 ton na dobę. Aktualnie ETC Terminal Chełm ściśle współpracuje zarówno z Ukrainą, ale i m.in. Hiszpanią, Włochami, Czechami, a także USA. W II kwartale 2023 roku zaplanowano rozbudowę infrastruktury kolejowej na terenie zakładu o wartości 20 mln zł, w tym na zakup kontenerów.

Przedstawiciele Urzędu Miasta zajmujący się obsługą inwestora, dzięki swoim działaniom, umożliwili nawiązanie kontaktu z ukraińskimi producentami zbóż. Dzięki temu ETC Terminal Chełm może realizować kolejne duże kontrakty.

– Podczas rozmowy omówiliśmy obecne wyzwania związane z rozwojem sektora logistycznego na terenie Chełma i okolic. Po raz kolejny utwierdzamy się w przekonaniu, że nasza aktualna sytuacja stwarza ogromne szanse rozwojowe – mówi prezydent Chełma, Jakub Banaszek.

(fot. UM Chełm)

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas